Wymagana ilość miejsca na dysku C

Używam obecnie systemu Windows XP i mam go zainstalowany na dysku C o pojemności 10 GB. Czy chcąc przejść na system Vista, muszę zrobić partycję i zwiększyć pojemność dysku C. A jeżeli tak, to do jakiej pojemności? Dziękuję !!

Musisz powiększyć C - do instalacji potrzeba co najmniej ok. 15GB, po instalacji vista zajmuje jakieś 7GB. Więc powiększ do 15GB, może trochę więcej.

PZDR

Do komfortowej pracy potrzebne około 25 GB. Ja dla visty mam 400 GB , a na instalki i inne 100, ale większość rzeczy i tak mam na C.

ja osobiście trzymam vistę na 40 gb i w zupelności mi starcza.

Czyli jezeli da sie te 16 gb to starczy? a jak bedzie za malo to sie bedzie zacinal, czy co sie bedzie dzialo??

Styknie :wink:

Vista żyje swoim życiem ;] nawet nie zauważysz jak szybko będą Ci uciekać jakże cenne GB ;] a po pewnym czasie znowu wrócą z zaświatów. Osobiście doradzam ~20 ;]

ja mam dla Visty 40 GB przy czym używa od 18 - 25. Mniej nie ma sensu bo zdarza się że nagle potrzebne jest 25 a po kilku tygodniach nawet o 7 mniej (u mnie sie tak zdarzyło). Miniumum to 16 ale według mnie rozsądnym wyborem jest ~30

Mam partycję systemową 15.1 GB i jest to niestety za mało… Nie instaluję na niej gier, empetrójek a tylko potrzebniejszy software. Efekt tego jest taki, że mogę zapomnieć o wypalaniu płyt DVD za pomocą Visty (za mało miejsca na obraz tymczasowy). W dodatku co jakiś czas muszę ręcznie usuwać starsze punkty przywracania systemu, aby uniknąć komunikatów o braku miejsca. Tak więc 20 giga to jest absolutne minimum :frowning: