Wymagana ilość miejsca na dysku C

(Adrianek) #1

Używam obecnie systemu Windows XP i mam go zainstalowany na dysku C o pojemności 10 GB. Czy chcąc przejść na system Vista, muszę zrobić partycję i zwiększyć pojemność dysku C. A jeżeli tak, to do jakiej pojemności? Dziękuję !!

(Numerant) #2

Musisz powiększyć C - do instalacji potrzeba co najmniej ok. 15GB, po instalacji vista zajmuje jakieś 7GB. Więc powiększ do 15GB, może trochę więcej.

PZDR

(Kubakuderski) #3

Do komfortowej pracy potrzebne około 25 GB. Ja dla visty mam 400 GB , a na instalki i inne 100, ale większość rzeczy i tak mam na C.

(Adamcholma) #4

ja osobiście trzymam vistę na 40 gb i w zupelności mi starcza.

(mysz_) #5

Czyli jezeli da sie te 16 gb to starczy? a jak bedzie za malo to sie bedzie zacinal, czy co sie bedzie dzialo??

(Dritone) #6

Styknie :wink:

(Lord Lol) #7

Vista żyje swoim życiem ;] nawet nie zauważysz jak szybko będą Ci uciekać jakże cenne GB ;] a po pewnym czasie znowu wrócą z zaświatów. Osobiście doradzam ~20 ;]

(Jsgronek) #8

ja mam dla Visty 40 GB przy czym używa od 18 - 25. Mniej nie ma sensu bo zdarza się że nagle potrzebne jest 25 a po kilku tygodniach nawet o 7 mniej (u mnie sie tak zdarzyło). Miniumum to 16 ale według mnie rozsądnym wyborem jest ~30

(Adexp) #9

Mam partycję systemową 15.1 GB i jest to niestety za mało... Nie instaluję na niej gier, empetrójek a tylko potrzebniejszy software. Efekt tego jest taki, że mogę zapomnieć o wypalaniu płyt DVD za pomocą Visty (za mało miejsca na obraz tymczasowy). W dodatku co jakiś czas muszę ręcznie usuwać starsze punkty przywracania systemu, aby uniknąć komunikatów o braku miejsca. Tak więc 20 giga to jest absolutne minimum :frowning: