Wymagana ponowna aktywacja systemu

Cześć,

Mam taki problem, otóż wyskoczyła mi informacja, że ze względu na zmiany w sprzęcie (nic nie zmieniałem) wymagana jest ponowna aktywacja systemu. Próbowałem wpisać cd-key, ale wyświetla się informacja, że klucz jest w użyciu. System oczywiście oryginalny, instalowałem go tylko na tym komputerze. Nie wiem, czy ma to jakiś związek, ale dzisiaj w nocy co chwilę był włączany i wyłączany prąd. Co paręnaście sekund przez około godzinę. Komputer był w stanie wstrzymania, więc co chwilę się włączał i wyłączał. Rano nie było żadnych problemów z włączeniem komputera.

Proszę o pomoc i pozdrawiam :wink:

Dokonaj aktywacji przez telefon, nie przez internet.

A czy trzeba być do tego pełnoletnim?

Sprawa wygląda tak:

Gdy zadzwonisz pod numer który Ci się wyświetli, to zostaniesz najpierw połączony z automatem, któremu podajesz kod wyświetlany na monitorze, a automat podaje Ci kolejny kod który wpisujesz do Komputera, i aktywacja zakończona.Jeśli jednak z Automatem coś pójdzie nie tak, to możesz zostać połączony z konsultantem Microsoftu (Człowiekiem), a wtedy to już zależy od gościa, czy Ci aktywuje, czy nie.

Żaden z numerów pod które próbowałem dzwonić nie działają. Ani te, które są podane w systemie, ani te na stronie Microsoftu. Dostaję informację, że albo numery zostały zmienione, albo numer jest niedostępny.

Problem ten jest powszechny.Poczytaj, może coś znajdziesz:

http://forum.infojama.pl/default.aspx?g=posts&t=111302

http://www.vista.pl/forum/framehelper.a … sts&t=2992

http://komputery.katalogi.pl/Aktywacja_ … 22480.html

http://forum.pclab.pl/topic/286125-Prob … %85-Visty/

http://forum.pccentre.pl/topic/154029-p … cja-visty/

http://forum.gazeta.pl/forum/t,aktywacja.html

Nie chce mi się więcej szukać.Znajdź sobie w google.Wszędzie piszą żeby dzwonić do Microsoftu.

No tak, tylko problem w tym, że żaden numer nie działa. Jednak udało się załatwić problem. Po kilkunastu razach udało się dodzwonić.

Informacja na przyszłość. W ubiegłym roku numery do pomocy Centrum Obsługi Klienta Microsoft zostały zmienione. Aktualne znajdziesz tutaj:

http://blogs.technet.com/b/mkedziora/ar … ienta.aspx

Z pozostałych kwestii:

  1. Żeby zadzwonić nie musisz być pełnoletni, przynajmniej przy aktywacji produktów dla użytkowników domowych nikt o to nie pyta

  2. Najprościej wykorzystać do aktywacji automat

  3. Od czasu do czasu może się zdarzyć, że produkt trzeba aktywować i to telefonicznie. W moim przypadku po instalacji systemu musiałem system aktywować telefonicznie, bo przez Internet nie było takiej możliwości. Wtedy dzwonisz i aktywujesz. Tak samo, gdy po jakimś czasie używania system nagle poprosi o aktywację. Jeżeli masz legalny system nie masz się czego obawiać.

Pozdrowienia. :slight_smile: