Wymagane hasło do zalogowanie się do zasobów z Windows

Witam, właśnie zainstalowałem Ubuntu 10.10.

Mam w domu jeszcze 2 komputery z systemem Windows 7.

Gdy chcę się połączyć z komputerem “alicja-komputer” prosi o hasło, gdy chcę się połączyć do komputera “mako-komputer” logowanie przebiega pomyślnie bez monitu o hasło.

zrzut_ekranu_png_300x300_q85.jpg

Proszę o pomoc

Problem można bardzo łatwo obejść. Rodzi się pytanie czy Nautilus jest zintegrowany z menadżerem portfeli GNOME. Wydaje mi się jednak, że nie może być inaczej.

Jeżeli chcesz obejść ten problem, to zwyczajnie wprowadź te hasło, a także zanzacz opcję, by je zapamiętał.

Nie w tym problem… Nie wiem jakie jest hasło, żadne hasło nie jest ustawione na zasoby tego komputera.

Problem tkwi w Windowsie, a nie w Linuksie. na alicja-komputer musisz wyłączyć wymaganie hasła w Panel Sterowania -> Centrum Sieci i udostępniania - > Zaawansowane opcje udostępniania i zaznaczyć “Wyłącz udostępnianie chronione hasłem”.

Jeżeli to nie podziała, spróbuj włączyć konto gościa na tym windowsie.

Jeśli podłączasz się do zasobów Windowsa, to w nim tkwi problem, nie w Ubuntu. Włącz konto gościa i nie powinno być problemu. Jeśli natomiast próbujesz podłaczyć się do Ubuntu na innym komputerze, to wtedy w konfiguracji Samby musisz zmienić opcję security = “user” na secirity = “share”.

Pozdrawiam!

Tormiasz, to mam włączone cały czas, by drugi komputer z Windowsem mógł się łączyć bez hasła.

roobal, Mam na myśli relacje przeglądania plików Windows na Linuxie. Włączenie konta gościa, ani utworzenia nowego z hasłem nie przyniosły żadnego rezultatu.