Wymagane łącze - serwer CS 1.6

Witam!

Mój dostawca internetu posiada ciekawą, jak na moją miejscowość ofertę.

20 Mb/s w cenie 150zł (można się stargować ;P). Upload wynosiłby ok 4 Mb/s.

Jeśli chciałbym uruchomić serwer gry Counter Strike 1.6 to jakie łącze przypadałoby na jednego grającego gracza?

Czytałem gdzieś że 128 Kb/s starczy bez przeszkód, lecz czy takowy serwer więcej wysyła czy pobiera?

Uruchomienie serwera to dla mnie nie problem, chciałem nawet wypróbować pobór, lecz wiadomo jak to jest z graczami, nie ma.

Znaczy, będziesz grał tylko z jedną osobą czy jak? Jeśli tak, to łącze powinno wystarczyć.

Jeśli stawiasz serwer, to ważny jest dla Ciebie upload, ponieważ ludzie podłączając się do Ciebie, od Ciebie pobierają, czyli Ty im coś wysyłasz. Im wyzszy upload, tym transfer pobierania u innych wyższy. W przypadku gry 4 Mb/s dla kilku graczy powinno starczyć.

Szczerze powiedziawszy, oferta może i ciekawa ale jeśli chcesz stawiać serwer, to zdecydowanie taniej wyniesie Cię kupno taniego serwera VPS (spotkałem się z ceną ok. 10 - 15zł/miesiąc lub za cały rok z góry około 100zł), tam będziesz miał łącze symetryczne, tzn. download będzie równy (prawie równy) uploadowi o przepustowości 100Mb/s. Jeśli grasz regularnie, to nie dość, że VPS wyjdzie Cię taniej (koszt serwera, nie płacisz już za prąd w domu, a serwer może działać 24h na dobę), to dostaniesz lepsze łącze.

Pozdrawiam!