Wymagane miejsce dla Visty Ultimate

ile wolnego miejsca na dysku wymaga instalator systemu Vista Ultimate aby kontynuowac instalacje?

10gb dla instalacji bez żadnych sp i innych i jeszcze 2gb zostanie ale z sp1 i aktualizacjami 20gb

instalator zaleca około 15 GB dla czystego systemu, u mnie system z pierdołami jak przegladarki, Left 4 dead, San Andreas, gg, msn zajmuje 21 GB.

U mnie katalog Windows zajmuje 19,3 GB, ale sam folder Winsxs to 11,5 GB. Rzecz w tym, że to 64-bitowa wersja systemu, w dodatku zawiera trzy pakiety językowe (polski, angielski i hiszpański) - więc ilość duplikowanych bibliotek jest olbrzymia.

Dodaj jeszcze kilka gigabajtów na Program Files, Program Files (x86) (jeśli zainstalujesz Ultimate 64), ProgramData, Users, itp. - myślę, że minimalny rozmiar partycji systemowej to 30 GB (u mnie to 48,8 GB, ale mam zawsze ok. 10-15 GB wolnego miejsca).

też się zgadzam, min. dla Visty to 30-35GB na system

Ja nic nie instaluje na C: (wszystkie programy na inną partycje) i mam włączone przywracanie systemu oraz (3GB miejsca na tam tą funkcje przy hibernacji nie pamiętam jak to dokładnie się nazywa) i czysty system na C zajmuje mi 36,8 GB. Mam ultimate x86

Strasznie dużo.

U mnie poszczególne dane zajmują:

  • pagefile.sys (plik wymiany) - 4,2 GB

  • hiberfil.sys (hibernacja) - 3,9 GB

  • Vista Ultimate 64 z 2 dodatkowymi pakietami językowymi (każdy to masa nadmiarowych bibliotek, 64-bitowy system też dodaje sporo ‘duplikatów’) - 19,3 GB

  • Users - 2,1 GB

  • ProgramData - 1,4 GB

  • Program Files (x86) - 5 GB

  • Program Files - 0,45 GB

  • Boot - 14 MB

Razem: 36-37 GB.

Przywracanie wyłączone, na partycji C zainstalowane wszystkie programy (niektóre dość spore - Office 2007, Corel PSP X2, Słownik YDP, TheBat z obszerną bazą wiadomości, itd.).

Wersja: Ultimate 64 SP1

35 Gb to niezbędne minimum dla Ultimate x64.

ki5202_Capture.JPG