Wymagania a karta graficzna

Witam!

Chciałbym sobie zainstalować Vistę, ale moja karta graficzna nie obsługuje DX9, a tylko DX7(GeForce 4 MX 420). Reszta podzespołów jest zgodna z wymaganiami zalecanymi na Home Basic. Czy dałoby się przy takiej karcie graficznej zainstalować Vistę i móc w miarę dobrze z niej korzystać?

Tylko proszę, nie piszcie: “Nie instaluj Visty, bo to szajs”. Ja dobrze o tym wiem ;p Chcę ją zainstalować do testu, sprawdzenia jak działa, ponieważ nie miałem z tym systemem do tej pory do czynienia :wink:

Doradca uaktualnień Visty(program) wyświetlił, że mogę zainstalować nawet Vista Business i karta jest ok, tylko Aero nie będzie działało

Ogólnie wynik mnie zdziwił, ponieważ mam mniej niż 1 GB pamięci (768MB). Dla pewności podam resztę podzespołów, oceńcie, czy będzie się dało pracować normalnie na Home Basic (Aero i tak mi nie potrzebne, bo karta nie obsługuje ;p

CPU: Intel Celeron 1,7GHz

GPU: GeForce 4 MX 420 64MB

RAM: 768MB

To jak, będzie ok?

Pozdrawiam.

Sasori15 ,

możesz spokojnie zainstalować :wink:

Zainstaluj home basic, nie powinno być źle, a wręcz przeciwnie, powinno wszystko dobrze hulać :wink:

Zainstaluj sterowniki ze strony NVIDIA do Ge Force 5. Powinny prawidłowo działać z twoją kartą i podnieść ci trochę Indeks wydajności systemu Windows

A jak wypadnie w porównaniu do XP? Będzie chodzić szybciej, czy wolniej?

Sasori15 ,

Wolniej nie powinna chodzić Vista na tym sprzęcie.

Prawdopodobnie będzie chodziła tak jak XP, jak nie szybciej.

Ok, dzięki za pomoc.

Edit: A jak by się sprawowała Home Premium? Płytkę zawsze mogę odchudzić vLitem jak coś :wink:

No tu kolega aero podszedł do tematu dość optymistycznie, ja jednak byłbym realistą nie licz na to że na Twoim zestawie Vista będzie chodziła szybciej niż XP,

jednak wracając do pytania Vista ruszy z Twoją kartą graficzną, bez efektu areo tylko w basic. :slight_smile: