Wymagania co do złożoności haseł oraz wymuszanie automatycznej zmiany w Windows 7 Home Premium

Witam.

Ze względów bezpieczeństwa na wszystkich kompach w pracy zostały ustawione wymagania co do złożoności haseł, minimalna długość 8 znaków i maksymalna ważność 30 dni. Oprócz tego automatyczna blokada konta na 30 minut po 3 nieudanych próbach logowania.

Problem polega na tym, że w jednej z placówek mamy Windowsa w wersji Home Premium i tam zaawansowane zarządzanie użytkownikami i podobne narzędzia administracyjne nie są dostępne - przynajmniej z poziomu GUI.

Czy da się to zrobić może w jakiś sposób z poziomu wiersza poleceń? Mógłby ktoś mnie poinstruować?

Dodam, że hasło na administratora miałoby nigdy nie wygasać. Jedynie na użytkowników standardowych.

Na home tego nie zrobisz. Home jest dla użytkowników domowych, do firm od razu kupuje się pro, właśnie ze względu na te narzędzia i domenę. Pozostaje Ci ręczna zmiana haseł albo upgrade licencji.
Sam mam z tym kłopot w niektórych firmach, na szczęście są one skłonne do upgrade licencji i przejścia na domenę.

Witaj - jak wspomniał @roobal przejście na Pro.

Ok dziękuję panowie, wolałem się upewnić. Pamiętam, że za czasów Windows XP takie rzeczy bywały poukrywane, np. zaawansowanie udostępnianie folderów działało w trybie awaryjnym :wink: