Wymagania co do złożoności haseł oraz wymuszanie automatycznej zmiany w Windows 7 Home Premium

(Osimaru) #1

Witam.

Ze względów bezpieczeństwa na wszystkich kompach w pracy zostały ustawione wymagania co do złożoności haseł, minimalna długość 8 znaków i maksymalna ważność 30 dni. Oprócz tego automatyczna blokada konta na 30 minut po 3 nieudanych próbach logowania.

Problem polega na tym, że w jednej z placówek mamy Windowsa w wersji Home Premium i tam zaawansowane zarządzanie użytkownikami i podobne narzędzia administracyjne nie są dostępne - przynajmniej z poziomu GUI.

Czy da się to zrobić może w jakiś sposób z poziomu wiersza poleceń? Mógłby ktoś mnie poinstruować?

Dodam, że hasło na administratora miałoby nigdy nie wygasać. Jedynie na użytkowników standardowych.

(roobal) #2

Na home tego nie zrobisz. Home jest dla użytkowników domowych, do firm od razu kupuje się pro, właśnie ze względu na te narzędzia i domenę. Pozostaje Ci ręczna zmiana haseł albo upgrade licencji.
Sam mam z tym kłopot w niektórych firmach, na szczęście są one skłonne do upgrade licencji i przejścia na domenę.

(bachus) #3

Witaj - jak wspomniał @roobal przejście na Pro.

(Osimaru) #4

Ok dziękuję panowie, wolałem się upewnić. Pamiętam, że za czasów Windows XP takie rzeczy bywały poukrywane, np. zaawansowanie udostępnianie folderów działało w trybie awaryjnym :wink: