Wymagania dla sytemu windows 7

Witam, obecnie mam Windowsa XP ale myślę nad zmianą systemu na Windowsa 7.

Sprawdzałem wymagania tego systemu, wszystko się zgadzało, tylko że ja mam 768 MB pamięci Ram a wymagane jest 1GB. Jednak ktoś w komentarzach napisał, ze Microsoft naciąga wymagania.

Czy jest możliwość zainstalowania windowsa 7 n moim komputerze.

Możliwość instalacji jest ale nie licz na to, że będzie działał szybciej od XP.

Zostań lepiej na XP.

Ja mam 512 mb ram i jedyny problem jaki zauważam to przy wymagających aplikacjach które potrafią wolniej działać gdy potrzebują sporo ramu. Zainstaluj i przekonaj się sam :wink:

Te wymagania nie bez powodu są naciągane, fakt win7 nawet na 512MB by chodził znośnie, ale tylko w przypadku podstawowych zastosowań, email, filmy, net. Ale większe aplikację, różne fotoszopy, czy inne 3d maxy też mają swoje wymagania i o ile xp zadowoli się 100MB ram a resztę zostawi programom o tyle 7 zje 400MB a dla programów zostanie znacznie mniej pamięci.

System będzie chodził bez problemu, ale aplikacje mogą działać znacznie wolniej ze względu na brak pamięci, przeglądanie internetu na wielu kartach też może stanowić problem.

To już wiadomo nie od dziś-na youtube widziałem filmik pokazujący, że ktoś zainstalował 7 na maszynie z prockiem Pentium II i co prawda działał dość opornie, ale działał…

Przy 768mb zapomnij 0 7. Praswda jest taka, że owszem, będzie działał, ale uruchomisz program biurowy(word,excel, what ever), program do obróki grafiki, przeglądarkę/odtworzysz jakiś fim to ram już się zapcha i system zacznie się drzeć, że ma za mało pamięci i żeby powyłączać aplikacje aby zapobiec utracie danych… Jak dla mnie, żeby normalnie użytkować ten system i nie martwić się o ram trzeba zapewnić komputerowi minimum 2gb a najlepiej 4gb pamięci, tak więc radzę rozbudować pamięć do 2gb minimum. Ważny jest też procek-w przypadku jednordzeniowca najlepiej żeby był o taktowniu 3GHz, ponieważ ja sam mam jednordzeniowca 3GHz i niestety momentami go zatyka, tak więc słabszego tym bardziej może zapchać.

2 gb ramu zakup i zainstaluj 7 i będziesz się wreszcie cieszył czymś co można nazwać “System”, bez większej pamięci ram szkoda aby się w ogolę bawił w format instalacje

Od siebie dodam jeszcze tyle, że jak masz starą kartę graficzną, do której nie ma sterów pod siódemkę, najprawdopodobniej będziesz miał “pływający” pulpit co uniemożliwi nawet zwyczajne przeglądanie zawartości folderów.

na początek daj 1,5gb później se zamienisz na 2gb

mi przy 2GB ramu win 7 zżera 500 ramu

@Piotr92

zatyka bo masz 1 rdzeniowca i nic nie zmieni nawet jakbyś miał 5GHz po prostu z 2 zadaniami twój proces se nie radzi tak jak z 1 zadaniem

do dobrego chodzenia win 7 jest potrzebny przynajmniej 2 wątkowy procek(robi mniejsze przerwy jeśli inna aplikacja używa procka)

po prostu 1 rdzeń idzie na system a drugi idzie na aplikacje na 1 rdzeń można przerzucić muzykę(on to sam przerzuci)gg można i inne co mniej biorą(a można także samemu decydować na który procek co pójdzie albo tylko ręcznie można wybrać)oczywiście wszystko może iść na oba rdzenie równocześnie(system będzie tak próbował żeby przyśpieszył ale i tak wtedy może przyciąć np jak jedzie 2 aplikacje po 100% i jeszcze jakieś chcą dojść

Miałeś ty kiedyś ten system? Na jednordzeniowcu? To co napisałeś jest jednym wielkim stekiem bzdur!

Instalowałem Win 7 jeszcze w wersji RC na starym, sypiącym się Athlonie XP 1800+ (1,53 GHz) i działał niemal tak dobrze jak XP.

mi działa lepiej niź XP ale niestety mam artefakty w 3D ahh te sterowniki do karty więc XP dalej mam

a tam to ja mówiłem o obu systemach jeśli nie o 3 to mniejsza o to pewnie gdzieś czegoś nie napisałem

mam i na 2 też miałem i chodził lepiej ale i tak umiałem go ściąć a prawdę mówiąc to mój 1 rdzeniowiec w tym zadaniu się lepiej sprawdził

dobra koniec spamu

Na moim starym Athlonie 64 3500+ 2200 MHz, 1 GB RAM nie widze roznicy miedzy Athlonem II 245 @3500 MHz i 4 GB RAM. Tyczy sie pracy internet (flash,java), skype, msn, gg, filmy. To tez zalezy jaka masz predkosc dysku, bo jezeli masz sredni transfer 30 MB/s to nawet jak bedziesz mial 2 GB pamieci to bedzie ci go zatykac.

A ja dzisiaj zainstalowałem sobie w (końcu) W7 z ulubionego XP i powiem tylko tyle że byłem ślepy a teraz widze. A te bzdury ktore ktoś pisał że na 1-rdzeniowym nie ma co instalowac to jakis laik . Otóż Mam Pentium4 HT Prescott 3Ghz 1M 800FSB na slot Pga478, 2 moduły Kingston po 1 GB PC-3200 i 2 moduły PC-2700 po 512MB Ramu - w sumie 3GB . Geforce 6600GT 128MB na slocie AGP , i nie widze żeby procek był w jakimś specjalnym stresie.Pisząc to formatuje dysk , mam wlaczone 3 karty na firefoksie 5 , wlaczone GG i Skype i procek nie przekracza 10% mocy , RAM zużyty na ok 33-35% czyli 1GB. Co mnie zdziwilo po 2 godzinach męki z dobieraniem odpowiednich kodeków(Shark007) to to ,że oglądając film 1280\720 procesor zużywałnie nie więcej jak 60% mocy. Sumując po moich odczuciach , zakładam że minimalne minimum na w miare płynne działanie to procek co najmniej 2.5 Ghz HT plus 1.5GB RAMu + koniecznie jakakolwiek karta graficzna. Pozdrawiam