Wymagania do visty na moim kompie

Już nie chce mi się na okrągło pisać o tym samym i powtarzać co pisałem wcześniej nie raz na tym forum w różnych wątkach. Dla Twojej informacji - tak, testowałem gry na Viście przez kilka dni, w sumie to było ze 20 gier. Kombinowałem z ustawieniami, sterownikami, optymalizacją systemu, dodawaniem RAM-u, ale to nic nie dało. Gry chodzą u mnie zdecydowane wolniej niż na XP, praktycznie wszystkie bez wyjątku. Jedyny wyjątek - Football Manager 2007, on chodzi akurat pięknie, no ale jak wiadomo nie ma tam grafiki 3D.

Ale co znaczy “spokojnie pograć”? Bo np. dla mnie spokojnie to będzie wtedy gdy nie będę widział przycinania. Poza tym nie przekonasz mnie, że te same gry chodzą Ci na Viście szybciej, albo co najmniej tak samo szybko jak na XP. Ja mało gram, ale jeśli już to w gry nowe. I denerwuje mnie fakt, że taki NFS Carbon na XP w rodzielczości 1280x1024 i w miarę wysokich detalach idzie z prędkością 30 klatek/s, a w Viście osiąga 15 kl./s. Na 1024x768 grać nie lubię, bo mam monitor LCD i niestety inne niż natywna rozdzielczości mnie nie interesują. No ale jak pisałem - do gier mam XP-ka i póki co to nie jest jakiś problem. No ale faktem jest, że jednak większość gier chodzi na Viście wolniej.

To co masz w końcu celeron czy pentium? :slight_smile:

Raczej chyba mu chodziło o Pentium bo nie ma celerona 4 :wink: