Wymagania do visty na moim kompie

SIema! mam takiego kompa 512 mb ramu i geforce 5200 128 mb procesor intel celeron pentium 4 2.66 ghz no i na tym kompie wgrałem vistę. w nic jeszcze na niejnie grałem ani nie robiłem poważniejszych żeczy (teras pisze z xp-ka)i czy pojdą mi jkaieś gry z xp , np gothic 2nk lub gothic 1 ? oraz czy bedize duze zuzycie ramu i jak bedzie dzialac bo z aero i z tymi efektami 3d to jest super dzial wszsytko windows + tab tez nie zawodzi

Żeby komfortowo pograć w gry musisz dołożyć ramu. A karta graficzna też by mogła (powinna) być lepsza.

Masz za słaby komputer jak na Vistę. Żeby grać bezstresowo na Viście to potrzeba z 2 GB RAM-u i karty przynajmniej GF 7600 GS. Co do reszty to dołóż drugie 512 MB RAM-u i powinno być OK, pod warunkiem, że nie będziesz grał w gry. Generalnie proponowałbym używać dalej XP-ka, a jak ulepszysz sprzęt to przesiądź się na Vistę.

A co sadzicie o takim sprzecie:

plyta glowna: Gigabyte GA-K8NXP-9 (nForce4 Ultra)

procesor: Athlon64 3000+ Venice S939 1800MHz @ 2528MHz (280FSB)

RAM: 2x TWinMOS 512MB DDR400 CL2.5 DualChannel DDR=> 1GB

GPU: GeForce 6600 128MB (NV43)

Vista ocenia go na 3.8

Czy jest Vista Ready? :stuck_out_tongue:

Masz strasznie słabą karte. :o

Troche słabyh procek,mógłbyś dokupić troche ramu ale nie musisz,no i karta.

słaby procek? :o

Karta to wiem, ale i tak w gry nie gram wiec mi lepsza nie potrzebna…

No a co dobry ?? Ma 2,5 GHZ Dream SCene będzie muliło procka.

eeeee?

Przecie to nie jest Intel…

megaherc megahercowi nie rowny…

Moze ma 2500MHz…

Jak mial 1800MHz o byl 3000+

2.5GHz to ile bedzie? 3800+?

I licz sie z tym ze bedzie wydajniejszy niz 3800+ z racji na podniesione FSB…

morpheouss na takim sprzęcie Vista będzie działać Ci bardzo dobrze o ile nie zamierzasz grać w gry. Bo do gier to przydałoby się 2 GB RAM-u i lepsza karta.

Spytam… Czy Ty uzywasz BOXowego wiatraka ?

TAK

Co do tematu…Vista bedzie Ci chodzic na looziqu bez aero glass tylko gry beda wolniej dzialaly :slight_smile:

MOzesz zainstalować nawet Ultima…

morpheouss , mam podobnego proca, tylko na AM2. Spokojnie podkręcisz na mój poziom (w podpisie). Możesz próbować też więcej ale nie polecam. Procek u mnie dostaje ocenę 4.2 :slight_smile:

briho , ty nie przeginasz z tymi wymaganiami?? Jaka karta Gf 7600?? Jezuuu…

A gdzie Ty widzisz, że ja coś o GF 7600 napisałem? Poza tym z niczym nie przeginam. Pisałem o grach, czytaj uważnie. Na takiej konfiguracji jaką ma morpheouss gry będą mu działały słabo i nie próbuj się ze mną spierać :slight_smile: Poza graniem będzie super - Vista pójdzie ze wszystkimi wodotryskami i będzie działać szybko.

Co Wy gadacie?

Jak mi Vista Ultimate i to 64-bitowa dziala… i nie zauwazam by sie mulila (z AERO GLASS)

A procesor ocenia na 4.8 8)

Złączono Posta : 13.03.2007 (Wto) 20:01

Co Wy gadacie?

Jak mi Vista Ultimate i to 64-bitowa dziala… i nie zauwazam by sie mulila (z AERO GLASS)

A procesor ocenia na 4.8 8)

ale rezygnuje z niej, bo jednak jest syfiasta…

nigdy bym tego nie kupil…

placic za cos, pod czym nic nie dziala… ROTFL

* karta dzwiekowa nie dziala

* kabel do telefonu nie dziala

* soft do telefonu nie dziala

TO CO DZIALA?

Juz wole swojego kochanego Gentoo :wink:

Briho czy ty próbowałeś grać w gry na Viscie czy wygłaszasz swoje sondy po przeczytaniu paru artykułów ???

Ja mam 1 GB ramu i np. NFS Carbon działa bezproblemowo. A właśnie i nic nie podkręcałem. :mrgreen: :mrgreen:

dybos jakie masz driver’y?

morpheouss , proc a64 3000+ dostaje chyba ocene 3.8, a nie 4.8…

briho , nie każdy gra w najnowsze gierki. na mojej zintegrowanej gf 6150 mozna spokojnie pograc w cs 1.6, cs:s, condition zero, cod 2, nfs u:2, gta: vc, gta: san andreas, farcry… na detalach MEDIUM i rozdzialce 1024x768…

Złączono Posta : 13.03.2007 (Wto) 21:14

dybos , na jakich detalach? low? hmmmm… ta twoja konfiguracja (w podpisie) przypomina mi kompa za 2199 zł w MediaMarkt (razem z Vistą HomePremium) Zgadłem?? Gdyby nie grafika (najgorsza z serii 7) było by wporzo :stuck_out_tongue: