Wymagania systemowe dla wirtualnego pc

Witam

Ile ramu jest potrzebne do komfortowej pracy w wirtualnym systemie windows xp.

Posiadam system Debian/ Ubuntu

Komfortowa praca to pojęcie względne, ale 1GB + 512MB swapu wystarczy. Chociaż to zależy też w jakim programie odpalasz system. Ja mam 512ramu i 1GB swapu i średnio chodzą systemy z VirtualBox, za to o wiele szybszy jest VMWare, ale dla mnie i tak system nie działa komfortowo.

Na razie mam 512MB ale przymierzam się do dokupienia kolejnej kostki 512.

Nie mam zamiaru instalować windowsa obok linuksa, więc z tąd moje pytanie co do wymagań wirtualnego pc.

I jeszcze jedno pytanie chciałbym go zainstalować przez QEMU czy może przez coś innego

Używam VMware i na Windowsa dałem 332 MB, mimo że mam faktycznie 1024 MB RAMu. Pragnę zauważyć, że jeżeli przesadzisz z ilością RAMu dla wirtualnej maszyny, to może ona poważnie zwolnić (ale to tylko moje wnioski).

Używam raz QEMU a raz VMware, ale dla Windowsa, odpowiedniejsze wydaje się być VMware.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Z miłą chęcią postawię go na VMware ale z tego co pamiętam trzeba za niego nieco zapłacić. Chyba że coś źle kojarzę?

Są też darmowe wersje. W płatnej wersji masz dodatkowo wsparcie dla 3D (ale to projekt dopiero w fazie alpha (AFAIR)).

Ja używam VMware Server i jest OK.

Ok dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam