Wymagania vista i 7

siema mam windowsa xp i chcę mieć 7 albo viste ale nie wiem ktury jest leprzy i czy będzie mi działać na:

windows xp

AMD athlon 64 processor 3000+ 1.80 GHz, 1.50 GB RAM

rozszerzenia adresu fizycznego

nvidia geforce gt 120 1024mb

Google nie działa?

http://lmgtfy.com/?q=Windows+vista+wymagania

http://lmgtfy.com/?q=Windows+seven+wymagania

Zalecam kupno słownika ortograficznego.

Chyba Ci pójdzie,tylko radziłbym dołożyć ramu, bo na 1,5gb, to nie będzie Ci za fajnie działać.

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Vis … 12134.html

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Upg … 15011.html

Lepiej będzie działać 7, Vista jest woooolnaaaa.

1.5GB RAMu wystarczy, ale do systemu 32-bitowego, 64-bitowy może mieć trochę przyciasno. Do niektórych gier może okazać się mało, ale sądząc po typie karty graficznej komputer nie służy do takich gier.

Do mniej wymagających zadań Windows 7 da radę z tym zestawem. Mimo wszystko nowsze systemy Microsoftu dostają skrzydeł dopiero przy więcej niż jednym rdzeniu.

ja mam xp i nie wiem czy przy nim nie zostać ??

Nie ma sensu, ten system już jest przestarzały i już Microsoft go nie wspiera. Producenci sprzętu też już się wycofują z wspierania tego systemu, więc z czasem nie będzie możliwości pobrania nowszych wersji sterowników pod ten system. Z czasem też programiści przestaną tworzyć programy pod ten system, przez co będziesz skazany na stare, dziurawe wersje programów przez co staniesz się bardziej narażony na infekcje systemowe. W sumie, możesz jeszcze trochę poczekać, bo w tym roku(nie znam dokładnej daty) ma wyjść service pack 1 do Sevenki, tak więc możesz poczekać do jego premiery i kupić sobie system już z dodatkiem service pack 1 żebyś nie musiał w kółko go pobierać i instalować po reinstalacji systemu.

Mimo wszystko, Twój sprzęt najlepiej wyjdzie na współpracy z Windows XP.

Akurat Vista i 7 działają tak samo dodatkowo w 7 MS kilka rzeczy spartolił np: okroił folder gry tzn. niemożna modyfikować skrótów, błąd explorera polegający na na kilku sekundowym blokowaniu plików .exe , problemy z Media Foundation. Vista ma jednak minusy, chodzi wolniej na słabych pecetach, zajmuje dwa razy więcej miejsca na dysku