Wymaiana chłodzenia

(Jacek9613) #1

Witam!! Mam boxowe chłodzenie i szykuje sie zmiana płyty i spore OC :slight_smile: bo bo płyta z ogromnym potencjałem i procesor w sumie też :slight_smile:

no i potrzeba mi chłodzenie do ~80 zł do:

Amd Athlon x2 250 3.0 ghz

MSI 870-G54

myślałem nad :

SilentiumPC Spartan HE923 za 69 zł

na morele.net

dobry wybór? macie inne propozycje?

(system) #2

Witam

te chłodzonko które podałeś jest bardzo dobre,już nie wspomne iż nadaje się pod wszystkie sokety to jeszcze jak masz małą obudowe to wymiarowo powinno być dobre

http://www.komputronik.pl/product/95824 ... ooler.html

ostatnio na tym forum go kupował koleka i bardzo sobie go ceni,także myśle że to dobry wybór

(Szotek5) #3

TURANKANTOR13 , podałeś link do tego samego coolera w dodatku o 1zł drożej ( :stuck_out_tongue: )

Dariushinio , Na ten procesor spokojnie wystarczy Spartan, te Athlony nawet na boxowym chłodzeniu mają niskie temperatury :slight_smile:

(system) #4

Wiem,że do tego samego bo o to mi chodziło

(scripter1) #5

Dariushinio , ten cooler jest bardzo dobry, sam go nie tak dawno kupiłem.

Tylko pamiętaj żeby odczekać ok tydzień lub dwa zanim zaczniesz się bawić w OC żeby pasta się wygrzała i osiągnęła swoją właściwą efektywność.

W sumie to ogólnie odradzam ludziom bawienie się w OC ale widzę że jesteś zdecydowany i nic tego nie zmieni...

(Jacek9613) #6

dlaczego odradzasz?

mocno podnosi osiągi proca. i nieco skróca żywotność.

i tak za rok zmiana na phenoma więc OC będzie bardzo dobrym rozwiązaniem :slight_smile:

(scripter1) #7

Dariushinio , no nie wiem czy rzeczywiście aż tak mocno odczucia użytkownika mogą być bardzo nieobiektywne a cyferki w benchmarkach są tylko cyferkami które trudno przełożyć na rzeczywistość.

Ale wolałbym nie schodzić na temat OC...

(T Luk) #8

Świetna propozycja w tej kategorii cenowej :slight_smile: W dodatku fabryczny wentylator wystarczy ustawić na jakieś 66% mocy żeby mieć nie tylko wydajne ale i super ciche chodzenie :slight_smile: