Wymiana akumulatorów

Obraziły się na mnie akumulatory po podpięciu zbyt mocnej ładowarki. Wyglądają tak

Nie znam się na tym więc proszę o radę czy mogę je wymienić na takie mocniejsze?


Jeśli tak, to może można dostać jeszcze mocniejsze w tym wymiarze?

ps.
Piszę w takim dziale bo chyba nie ma nic o elektronice :wink:

możesz pakować większe o ile
będą tego samego rozmiar i będą miały te same napięcia

Czy są może jakieś akumulatory tego rozmiaru, ale o większym napięciu? Powiedzmy 1,5V? Ponieważ zauważyłem, że moja wkrętareczka dostaje wiatru w żagiel kiedy podłączę ją pod mocniejszą ładowarkę. Czyli elektronika raczej wytrzymuje tylko ogniwa były wadliwe :wink: Chociaż chyba i tak wytrzymały 4,5V :wink:

w teorii można
widać u cb 3 ogniwa 1100mAh 1.2V to daje 3300mAh 3.6v
na foto nie widzę ale o ile nie ma tam żadnego bezpiecznika (w co wątpie) to możesz pakować 3x1.5v co da ci 4,5v jeśli wytrzymuję pracę pod obciążeniem to nic się nie stanie i droga wolna
ps.na foto widzę cos podobnego ?

Całkiem podobna. Ja taką chcę tuningować :wink:
https://www.skil.pl/skil-2436-aa-wkretarka-akumulatorowa-f0152436aa.html
Niestety mocniejszych akumulatorów nie mogę znaleźć :frowning: tylko pojemniejsze są…

Jak chcesz tuningować to ja bym wymienił na jakiś wysoko-prądowy Li-Ion 18650, pojemność 3Ah i powyżej, wystarczyłby jeden, jedyny problem to musiałbyś dodać moduł ładowania i jakiś BMS żeby za bardzo nie rozładować akumulatora. Nie wiem ile taki wkrętak pobiera prądu ale może wystarczyłby Sanyo 3500mAh o prądzie rozładowania do 10A ew. Sony VTC6 3020mAh do 20A. Max naładowany Li-Ion ma 4,20V więc będzie miał trochę więcej mocy. Problemem może być wielkość bo te ogniwa są wyższe o 1,5cm.

Dzięki, ale już zamówiłem te 2Ah bo nie znalazłem nic lepszego w tym rozmiarze, a miejsca tam jest na styk.