Wymiana AMD Athlon II X2 245 na Athlon II X3 450 (czy ma sens)


(bachus) #1

Witam serdecznie,
Czy ma sens wymiana AMD Athlon II X2 245 na AMD Athlon II X3 450? (procesor mam za darmo). Czy będzie jakiś widoczny zysk? W teorii jest trochę lepszy i dodatkowy rdzeń:

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Athlon+II+X2+245  vs  http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Athlon+II+X3+450

Zastosowania: mniej wymagające gry, internet, filmy. Platforma: Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H / 6GB RAM / Win7 64bit


(ra-v) #2

Jeśli za darmo, to na bank ma, nie rozumiem pytania :slight_smile:

 

Sprawdziłeś, czy ten Athlon nie jest przypadkiem 4-rdzeniowy? Takie sztuki też się zdarzały.

 

Na pewni nie będzie gorzej, a różnice poczujesz, gdy w tle będzie działał jakiś komunikator, przeglądarka i aktualizacje systemowe, a Ty będziesz chciał pograć, ewentualnie będziesz chciał wyszukać coś w mailach, puścić na drugim monitorze film, a dodatkowo coś poszperać w przeglądarce. Na pewno też odczujesz, jeśli gra wymaga 2 rdzeni, a w tle pracuje Steam czy jakieś launchery.

 

Dodatkowo na X3 możesz odblokować cache L3 i zrobić z niego Phenoma, albo nawet odblokować kolejny rdzeń (zależy, czy płyta potrafi i czy procesor ma 4-ty rdzeń)

 

 

 


(bachus) #3

Dzięki za odpowiedź. Na tyle to ogarniam różnicę między procesorem 2-core a 3-core :wink: Chodziło mi bardziej o te konkretne modele, czy rzeczywiście gra warta świeczki. Komputer nie mój, ale napatoczył mi się taki procesor a nie chcę komuś robić niedzwiedziej przysługi…