Wymiana anteny w wifi usb


(lazlow87) #1

Witam. Mam na oku taki oto produkt: http://www.komputronik.pl/product/16221 ... 722NC.html i zastanawiam się czy istnieje możliwość wymiany anteny na większą. Pisze tutaj że jest 4dBi a ja zastanawiam się czy 5dBi lub 9dBi by nie poszło na tym gdybym dokupił antenę.


(Crawd) #2

Witam

Da się. Tylko po co? Nie lepiej zastosować takie coś? :smiley:

http://www.isat.republika.pl/wifi.html

Raz że taniej a dwa że lepiej. Sam zrobiłem taką parabolę i jestem happy.


(lazlow87) #3

o fajnie ile to roboty to nie powiem ale dzięki!

Masz jeszcze jakieś takie opisy ??


(Crawd) #4

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zwiekszyc-zasieg-wifi-domowa-antena

Kiedyś zrobiłem takie coś i ściągałem sieć ze 100 metrów od sąsiada z mojej ulicy. Antena stała na drabinie na wysokości 2,5 m ,ja miałem sieć na 2 kreski. karta była stara bo edimax ew-7318usg i podejrzewam ,że na dzisiejszych byłoby lepiej.Pobaw się a zobaczysz sam. :slight_smile:


(scripter1) #5

Należy tu jeszcze zaznaczyć że wszystkie takie projekty zwiększają moc odbieranego sygnału ale kosztem ukierunkowania sygnału.

Czyli reflektor takiej anteny musi być jak najdokładniej ustawiony na kierunek z którego jest nadawany sygnał wifi bo przy źle ustawionym sygnał będzie wręcz tłumiony (stopień tłumienia będzie różny dla różnych takich projektów) w odróżnieniu od anteny bez reflektora która sygnał z każdego kierunku odbiera z taką samą siłą.

Sprawdza się to gdy odbierasz sygnał zawsze z tego samego routera który jest umieszczony w określonym niezmiennym miejscu (jeśli to twój router i wszystkie urządzenia się z nim łączące są w miej więcej tym samym położeniu względem niego to możesz zwiększyć efekt montując taki reflektor także na jego antenie i jednocześnie ograniczając jego zasięg nieodpowiednim kierunku) ale nie sprawdzi się to gdy router jest często przenoszony lub często łapiesz sygnał z różnych sieci (trzeba zawsze od nowa ustawiać reflektor do właściwego kierunku).

Powodzenia.