Wymiana bądź dodanie karty graficznej

W swoim komputerze mam od roku kartę graficzną MSI Radeon HD 6670, 1GB i wydaje mi się, że nadchodzi czas na modernizację. Potrzebuję karty dobrej do gier z min. 4GB pamięci do 600zł. Myślałem też, żeby może dokupić drugą taką samą jak ta, którą obecnie posiadam, ale czy wtedy da się je jakoś połączyć, żeby działały tak jak jedna? Niestety nie posiada ona Crossfire, ani niczego tego typu. Proszę o sugestie.

Masz CPU Q6600 2.4 GHz to nie wiem, czy ma sens inna karta grafiki? 

 

Może HD7770, R7260X

 

Ale trzeba chyba zrobić OC CPU do około 3 GHz.

 

Poczytaj w sieci, czy to ma w ogóle sens?

1.Nie ta jak nie ma Crossfire

  1. Istnieje bardzo mało gier które obsługują Crossfire lub SLI

  2. Łączenie kart to grafiki a nie do gier

  3. Do gier nie jest ci potrzebne 4 GB tylko szybkość zegara i ilość tekstur/s

http://allegro.pl/msi-gtx-770-twin-frozr-oc-2gb-gddr5-box-sklep-gwar-i6513980257.html

http://allegro.pl/asus-gtx770-2gb-gddr5-directcu-ii-najszybsza-wawa-i6506061252.html

http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx960-2gb-ddr5-mini-hdmi-gwar-i6502127820.html

Nie patrz na ilość pamieci bo za 600 zł karty z 4 GB dobrej nie kupisz :slight_smile:

 

Brałbym 770 od msi

Przyrost wydajności na tej karcie bedzie ogromny ale zalecane byłoby podkrecenie procka :slight_smile: jak masz w miare chłodzenie płytkę i zasilacz to Q6600 z regóły da się bez problemu wykrecić do 3,6 ghz

No płytkę ma do OC mistrzowską, bo to DFI Lanparty Lt x48 T2R, problem w tym, że BIOS się wiesza, ale to co najgorsze rozwlecze w czasie OC. Chłodzenie to SilentiumPC Fortis 3. Bez OC przy CS GO mam jakoś 45 - 47 stopni.

 

Nowa grafika to najszybciej w święta (wiem, trochę się z tematem pośpieszyłem) i bardzo mi się podoba ta podana przez kolegę @MrBeckham666 770 od ASUSa.

 

Myślałem głównie o jakieś 750ti z 4GB. Upieram się na to 4GB, ponieważ wydaje się bardziej przyszłościowe. Jak tak myślałem, to skoro chcę zainwestowac w nową dobrą kartę graficzną do gier to musi miec oprócz dobrego zegara dużo pamięci… Po dłuższych namysłach doszedłem do wniosku, że rzeczywiście poczekam na “wypłatę” i kupię coś na prawdę mocnego. 

 

Na obecną chwilę jeszcze wytrzymam z Radeonem. Byłbym wdzięczny za link do dobrego poradnika OC. Nie ukrywam, że to będzie mój pierwszy raz. Może i tak od razu wziąc się za OC mojej karty graficznej?

 

Nie widzę tutaj sensu wkładać takiej karty do tego CPU, max co Ci pisałem, a później zmiana całej platformy.

 

I specjaliści od gier muszą napisać, czy gry wykorzystają 4 GB ram, wydaje mi się, że wystarczy 2/3 GB?

 

Ale rób jak uważasz.

 

Poradników OC Q6600 masz od groma w sieci.

4GB to optymalna ilość vram gdy chcesz grać na wysokich ustawieniach graficznych (tutaj ograniczeniem będzie proc) lub w fhd. Jeśli w niższych rozdzielczościach to 2-3GB będzie okej. 

Mam monitor Philips 190cw 1440x900, 75Hz

Witam,

Polecił bym ci rx 460 4gb ale obawiam się o narzut sterownika. Gtx 750ti 4gb nie za ciekawa. Bierz gtx 770 albo dozbieraj kilka zł i kup gtx 950 albo niedługo ma wyjść gtx 1050.

I zanim cokolwiek kupisz napisz moc i model zasilacza jaki posiadasz

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Thermaltake SmartSE Modular 530W

to będzie ok

 

Bardzo ciekawe… do CPU Q6600???

no a czemu nie?

 

Bzdety kolego piszesz, bez sensu taki zakup.

to znaczy jaki?

 

pisz jakoś logiczniej

CPU i karta grafiki to taka ,para, która się nawzajem uzupełnia.

 

Proponujesz karty grafiki za ponad 1000,00  zł do starego CPU, bez sensu. Poczytaj trochę w necie.

1050 to wydatek ok 700zł :stuck_out_tongue:

 

I Nie jest aż taka mocna by robiła jakiś wielki narzut.

 

 

PS jak mi nie wierzysz to zobacz w necie

 

PS.ps a jak ci chodziło o 770 to na

Allegro można ją kupić już za 600zl

GTX 1050 jeszcze nie wyszedł, więc co do ceny są tylko spekulacje. Tu bardziej chodzi o to, że dziś taki stockowy Q6600 może próbować równać się co najwyżej z pentiumem G, a raczej nowym Celeronem. A do takiego sprzętu nikt nie kupuje tak mocnego GPU ze względu na bottleneck.

Może bardziej rozjaśni zagadnienie - warto przeczytać.

 

http://pclab.pl/art52167.html

@JNJN rozumiem do czego dążysz, może i dopłata do 1050 czy 950 nie jest bardziej opłacalna ale 770 jest dobra opcją (na przyszłość) i nie występuje w niej bottlnecking.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka