Wymiana baterii BIOS KTS CR2016W w ASUS K56CM

Witam, posiadam ASUS K56CM i od jakiegoś czasu po dłuższym braku zasilania z sieci (nie mam włożonej baterii) jest inna godzina w zegarze systemowym. Podejrzewam, że bateria BIOS kończy swój żywot…? Rozebrałem obudowę, bateria wygląda tak:

[URL=https://images82.fotosik.pl/1015/3e1c7c67e8bb0d6f.jpg][/URL]

Szukałem w internecie, allegro, aliexpress ale jakoś nie mogłem znaleźć lub jak już coś były troszkę inne bateryjki. Może mi ktoś doradzić jaką kupić aby zadziałała, może być zamiennik po założeniu nowej znikł problem z “czasem” bo nie ukrywam jest to irytujące ciągle ustawiać zegarek aby pobrać pocztę z serwera. Pozdrawiam.

Kup CR2016 3V

W necie są same baterie CR2016 3V tzn bez “otuliny”, kabla i wtyczki. Jest taka opcja, że jak kupię taką baterię mogę to jakoś przylutować, nie wiem jak to wygląda, wole zapytać zanim ją wyjmę i otworzę z plastikowej termozgrzewalnej otuliny.

Przylutować to nie za bardzo, ponieważ można uszkodzić nową baterię wysoką temperaturą. Ja po prostu rozpakowuję starą baterię z tej otuliny plastykowej, odrywam kombinerkami końcówki (wraz z przewodami) zgrzane do biegunów baterii i na nowej baterii mocuję je taśmą samoprzylepną do obu biegunów, okręcając całość w koło.

1 polubienie

@Astor444 mądrze prawi - polać mu :smiley:

Poważnie - lutowanie może być niebezpieczne. Bateria może po prostu wybuchnąć.

Obejrzyj:

1 polubienie

Dzięki chłopaki, wiem już o co z tym biega. Kupię baterię luzem, przykleję kabelki taśmą aluminiową a całość owinę taśmą izolacyjną i powinno śmigać :slight_smile: