Wymiana baterii w iPhonie 6s

Mój brat ma iPhone’a 6s i musi wymienić baterię, bo krótko trzyma. Jaki dobry zamiennik polecacie Ile to wyniesie jeśli chodzi o koszta wymiany baterii? Ja widziałem w internecie zamiennik od GreenCell’a za 50 zł. Co Wy na to??

Uważam, że nieoficjalna (poza serwisem autoryzowanym) wymiana podzespołów w urządzeniu z zabezpieczeniami biometrycznymi, to bardzo zły pomysł. Zwłaszcza, że mowa o produkcie firmy Apple.

1 polubienie

@Gear co ma bateria do zabezpieczeń biometrycznych?

GreenCell to jeden z najlepszych zamienników, możesz brać w ciemno.
Pytanie tylko kto Ci wymieni, bo partaczy nie brakuje.
Przy zamiennikach tylko może być problem z funkcją kondycji baterii, bo Apple robi pod górkę takim zamiennikom.
iPhone 6s to dosyć stary model, więc można zaryzykować wymianę poza oficjalnym serwisem.
Nie od dziś wiadomo, że Apple na takim czymś dużo zarabia.

1 polubienie

To bardzo proste. Jeżeli podczas wymiany dojdzie do uszkodzenia choćby modułu TouchID, to pozostanie już wtedy tylko i wyłącznie oficjalny serwis. Jeżeli zaś chodzi o GreenCell, to jest to jeden z największych importerów najgorszej jakości baterii oraz ładowarek do urządzeń elektronicznych. Biorąc pod uwagę koszt ewentualnej naprawy wynikającej z nieprofesjonalnej wymiany akumulatora, lepiej zainwestować 250PLN w serwis autoryzowany i cieszyć się porządnym akumulatorem, wymienionym zgodnie ze sztuką. Telefon iPhone 6S, choć już ma swoje lata, wciąż jest świetnym urządzeniem.

Miałem kilka zamienników (różne marki) baterii kiedyś w telefonach i niestety zawiodłem się.

  1. Telefony działały krócej niż na baterii oryginalnej.
  2. Po roku te zamienniki zaczynały puchnąć, przez co klapki w telefonach się nie domykały.

W sumie nie polecam, ale w stary telefon nie warto też jakoś mocno inwestować.

Ładowarek bym nie ryzykował z tej firmy, ale baterie do telefonów i laptopów już z tej firmy wymieniałem i sprawują się ok.
Ważne tylko żeby rok produkcji baterii był jak najmłodszy.
Co do partaczy - owszem - trzeba wybrać serwis gdzie robią to porządnie. Nie brakuje takich, gdzie uszkadzają touchID przy próbie rozebrania lub mylą/gubią śrubki, albo przyklejają baterię, na taśmę dwustronną.

Jeżeli już zdecydujesz się na wymianę akumulatora na zamiennik, to proces wymiany możesz przeprowadzić sam. Koszt wymiany akumulatora w serwisach waha się w przedziałach 70-100PLN. Do tego cena akumulatora 50PLN i już robi się 150PLN. Autoryzowany serwis to cena od 229PLN w pakiecie, więc jeżeli zdecydujesz się na montaż zamiennika, to lepiej nie płać za jego wymianę. https://www.ifixit.com/Guide/iPhone+6s+Battery+Replacement/56607

A tutaj taki mały bonusik na tanie zamienniki: https://youtu.be/r2viYSDuV4c

Zupełnie zgadzam się z oceną jakości tego co sprzedaje GreenCell - baterie z bambusowej chatki. A teraz policzmy. Ktoś kupuje baterię za 50 zł ryzykując, że uszkodzi telefon podczas wymiany w sposób odwracalny lub nieodwracalny (bo i tak się zdarza). Montujemy ogniwo, które może będzie działać rok, może miesiąc i zabawa od nowa. W serwisie autoryzowanym wymiana baterii 199 zł w tym modelu. O ile uważam, że można rozważać montaż ekranów zamienników albo refubów, o tyle baterie to tylko oryginał.

W nieatoryzowanym Wymiana baterii w iPhone 6s jest tania kosztuje 129zl a jakość taka sama, wiec nie warto w ogole kombinowac i samemu w domu wymieniać, wieksze mozesz mieć straty jak pomylich chociażby śrubki.

Green Cell chyba jako jedyny wspiera pełna współpracę z iOS k pokazuje kondycję baterii. Bardzo dobre baterie, szczególnie do Apple. Poza tym samo Apple oficjalnie zaakceptowało wsparcie dla baterii innych producentów.