Wymiana baterii w IPod touch 4g


(Ntfss) #1

Czy w tym Ipodzie da się samemu wymienić baterię?


(ra-v) #2

Niestety


(Ntfss) #3

A czy można zanieść tego ipoda do serwisu i żeby bateria została wymieniona? Ile to kosztuje z gwarancją i ile bez niej?

Czy jednak jedyną możliwością jest skorzystanie z programu wymiany ipoda na nowego?


(Grpiotr) #4

Niestety muszę Cie zmartwić. Też mam iPoda Touch tylko starszej generacji i jeśli skończyła Ci się gwarancja to nie masz co się wybierać do serwisu Apple. Odwiedziłem pare autoryzowanych serwisów Apple i w każdym powiedzieli mi, że iPhone, iPod Touch i inne iPody są urządzeniami nierozbieralnymi i mogą jedynie wymienić na nowy. W okresie gwarancji oczywiście za darmo po gwarancji zaproponowali mi wymianę na "wolny od wad za kwotę ok 1000 zł"


(Kpc21) #5

Jak dla mnie, to paranoja, żeby w takim urządzeniu, w dodatku tak renomowanej marki, nie dało się wymienić baterii.


(Grpiotr) #6

@Kpc21

Niestety też mnie to dziwiło bo kupiłem ten sprzęt za dość niezłą sumę i liczyłem na dobre wsparcie producenta. Niestety to był największy błąd. Po skończeniu się gwarancji (czyli tylko po roku!) Apple ma totalnie klienta gdzieś... Odwiedziłem i dzwoniłem do paru autoryzowanych serwisów na terenie całej polski. Na końcu do samego przedstawicielstwa Apple które ostatecznie uświadomiło mi ich politykę - nie działa? kup od nas nowy.

Pisałem nawet na różnych forach prawniczych czy możliwe jest to, że serwis odmawia wykonania usługi pogwarancyjnej ale niestety to Apple i jego własny świat.


(Kpc21) #7

Niestety to, co się dzieje po gwarancji (i po 2 latach od zakupu), interesować może tylko i wyłącznie ciebie. Nie ma takich przepisów, które nakazywałyby producentowi czy sprzedawcy utrzymywać serwis pogwarancyjny.


(Grpiotr) #8

Pewnie, że tak :wink: Ale po takim sprzęcie i takiej firmie spodziewałem się jednak większego szacunku dla klienta. Korzystam z różnego sprzętu audio znanych i renomowanych firm i szczerze powiedziawszy nigdy nie odesłały mnie z niczym bo już się skończyła gwarancja, tylko odpłatnie wykonywały naprawy. Dlatego myślałem, że w przypadku Apple będzie tak samo zwłaszcza, że na ich stronie przeczytałem informację o tym, że do serwisu nie są przyjmowane urządzenia których produkcja zakończyła się ponad 5 lat temu.


(Ntfss) #9

Jednak da się kupić baterie do Ipoda więc jakoś się da wymienić :stuck_out_tongue:


(sla17) #10

No jasne, wszystko się da, tylko o to chodzi w Apple - utrudnijmy na maksa i jak komuś się nie chce albo się nie zna zapłaci posłusznie tyle kasy, potem ktoś sobie weźmie, wymieni bateryjkę i wystawi na allegro :lol:

-- Dodane 06.06.2011 (Pn) 19:04 --

No jasne, wszystko się da, tylko o to chodzi w Apple - utrudnijmy na maksa i jak komuś się nie chce albo się nie zna zapłaci posłusznie tyle kasy, potem ktoś sobie weźmie, wymieni bateryjkę i wystawi na allegro :lol:


(Slodziakpila) #11

Sama wymiana baterii nie jest trudna. Jest ona poprostu ukryta. Ja sobie sam poradziłem z wymianą baterii w ipodzie nano. Nie jest to takie trudne http://applemobile.pl/artykuly/hardware ... c-baterie/ Podobnie się wymienia w Iphonach 3G/3GS wiec nie trzeba panikować


(system) #12

tutaj masz tutorial jak wymienić baterię w iphone 4 http://www.topprice.pl/pl/n/21 wydaje się ze każdy średniozaawansowana osoba która miała kiedyś doczynienia ze śrubkami i rozkręcaniem czegokolwiek będzie potrafiła to zrobić.

dokładnie.

apple ostatnio nawet kombinowal ze zmianą śrubek, które też można kupić :stuck_out_tongue: