Wymiana baterii w zasilaczu UPS


(kuboludek100) #1

Witam,

 

posiadam już kilkuletniego UPS marki APC model  backups500.jpg

 

Chciałbym wymienić w nim baterię, gdyż obecna już totalnie nie trzyma... Maksymalny czas pracy 2 sekundy i wszystko siada. Stąd pytanie do Was na jaką baterię wymienić? Czy jest już jakaś ciekawa Li-Ion do niego, czy nadal muszę pozostać przy starym typie baterii? Obecnie mam taką oto baterię:  http://wstaw.org/m/2014/07/14/20140714_183628.jpg

 

W ogóle wymieniam baterię po to, żeby ten UPS przenieść do piwnicy pod pompę solarną, gdyż w wypadku braku prądu wywala od razu cały płyn z instalacji. Dlatego prosiłbym Was o pomoc z jakąś fajną baterią do tego sprzętu, oraz poleceniem jakiegoś sprytnego w nieastronomicznej cenie UPS, który będzie służył podtrzymania pracy komputera.

 

Pozdrawiam!


(boykott) #2

w UPS’ach nie stosuje się technologii Li-Ion. Musisz kupić odpowiedni aku, najlepiej firmy CSB - są to oryginalnie montowane przez APC. Musisz tylko sprawdzić pojemność oraz co najważniejsze, rodzaj końcówek (F1 lub F2). Ponieważ to bardzo stary model UPS’a oraz typu offline to praktycznie każdy akumulator jaki wsadzisz będzie w porządku. Te droższe są trwalsze po prostu. Dobrą regułą jest wymiana maksymalnie po 3 latach użytkowania. Do co pytania nr2. to zawsze polecam cos z serii Smart APC, np. RM750 (tower) albo cos od Ever’a. Jedynie co musisz sprawdzić (a raczej tak jest na pewno) to pompa musi być podpięta pod UPS’a z wyjściem w kształcie sinusoidy bo inaczej będzie albo buczeć albo w ogolę nie będzie się kręcić.


(kuboludek100) #3

A zakupienie takiej samej baterii jak mam w tej chwili: http://adserwis.istore.pl/pl/akumulator-zelowy-europower-ep-12v-72ah.html?partner=1984 uważasz za dobry pomysł, czy szukać czegoś innego? :slight_smile: