Wymiana baterii

Witam,szukalem i nie znalazlem.Mam stary komputer,jeszcze starszy monitor ale wszystko chodzilo OK.Dzisiaj wymienilem barerie na plycie na nowa i teraz przy starcie kompa monitor pozostaje czarny,a ja nie wiem co mam robic! !!

albo coś jest nie tak z głośniczkiem systemowym (może stracił połączenie z płytą główną, albo jest źle podłączony), albo płyta główna jest uszkodzona.

Ważne: sprawdź napięcia, jakie daje zasilacz miernikiem. Możliwe, że to on ci uszkodził płytę, albo Ty zrobiłeś zwarcie i płyta do wymiany.

poczytaj: czy te napiecia sa dobre? Czyli tolerancja ATX

Sprawdź wszystko dokładnie,jeszcze raz,może ruszyłeś kartę grafiki,pamięć inne.

Bateria napewno nowa,po zmierzeniu jej miernikiem cyfrowym napięcia ma mieć powyżej 3V.

Sprawdź osadzenie baterii,może wsadziłeś baterię odwrotnie(napis CR2032 i plus + do góry - jeśli to taka bateria) .

Jak wszystko dobrze komp musi się obudzić i będą komunikaty przy starcie biosu,wejdz do biosu ustaw datę i godzinę,parametry CPU i resztę i zapisz bios Save i zobacz.

Sluchajcie to byla tylko wymiana baterii,nic nie bylo innego ruszane.Pozatym nie mam tam osobnej grafiki wszystko jest zintegrowane z plyta glowna! !!

Sprawdź wszystko jeszcze raz,załóż inną nową baterię - cudów nie ma musi chodzić.

Zobacz na zworkę kasującą bios może ktoś przestawił lub jej nie ma - ustaw właściwie. Z reguły zworka ma być założona na pin 1 i 2.

Wiem ze cudow nie ma,sprawdzilem,nawet wszystko porozlaczalem i na nowo podlaczylem,zmienilem baterie na stara i raz jeszcze na nowa,zworka jest na swoim miejscu,ale obraz nadal ciemny!!!Wrrrrrrrrrrrrr

Jeszcze to wyłącz kompa z sieci 230V, wyjmij baterię na min 30 minut - sprawdź wszystko jeszcze raz i włóż baterię i zobacz.

UPDATE

Wymień taśmę sygnałową dysku,sprawdź wtyczki i kable.

Przy starcie kompa od razu trzymaj klawisz F8 i zobacz czy wejdzie do trybu awaryjnego.

Na wyłączonym kompie wypnij taśmę sygnałową dysku i odpal kompa co się dzieje.

Odlaczylem dysk i sytuacja jest ta sama,zero reakcji! !!

Jak dalej nie ruszy.

Załatw zasilacz podłącz i sprawdź kompa.

Sprawdź monitor na innym kompie czy dobry.

Zostawisz do płyty podłączony tylko dysk i jeden sprawny moduł pamięci - reszta wyjęta i wypięta i zobacz.

Jak dalej nic, każdy element należy sprawdzić na innym kompie i jak wszystko dobre - zostaje uszkodzona płyta główna.

A na starej Ci chodzi czy to samo jest ? Moze docisnij baterie ? :smiley: albo zobacz czy masz zworki tam gdzie trzeba moze ci jakas wypadla :stuck_out_tongue_winking_eye:

Zworki na swoim miejscu,na starej takze nie chodzi.