Wymiana biosu - GF 6600

Witam! Dzisiaj przeglądając szafkę znalazłem moją stara kartę Gigabyte GF 6600 … nie jest ona sprawna …podczas włączania są jakieś problemy. Tak pomyślałem że może bym wymienił BIOS karty… może wtedy będzie wszystko OK … i mógłbym zawsze sprzedać za parę groszy.

tylko potrzebuję rad … jak dokładnie to zrobić. Liczę na Was. :slight_smile:

aha trzeba to jakoś zrobić bez wchodzenia z kartą do windowsa … nie wiem czy jest to możliwe :slight_smile:

Chyba że można jakoś przywrócić ustawienia standardowe … tak jak w płycie głównej ?

jakie błędy generuje ta karta ??

Karta włącza się , są takie pasy pion/poziom … jakość słaba … po paru chwilach monitor przechodzi w tryb stand-by i resetuje się komputer i już potem karta nie działa … musi poleżeć znowu przez jakiś czas i wtedy odpali.

wystaw na allegro :wink: może ktoś kupi.

hehe popsutą ?

A zmiana biosu nic nie da ?:smiley:

nie sądzę, wady biosu objawiają się innego typu uszkodzeniami a już na 90% przypadków komputer się nie resetuje.

technik_elektro , lub ktoś inny może mógłby ktoś wytłumaczyć jak zmienić ten bios … bo coś czuje że jednak może tam tkwić przyczyna a nawet jak nie to warto sprawdzić … zawsze lepiej sprzedać sprawną niż zepsutą.

Nie wiem, czy jest sens się w to bawić, ponieważ karta jest na 100% uszkodzona fizycznie. A jeśli już chciałbyś zmienić BIOS, to musisz posiadać jakąś starą kartę graficzną podpinaną pod PCI, żeby móc cokolwiek zrobić, inaczej po prostu nie odpalisz kompa.

Czyli sprzedawać tak jak jest ?:slight_smile:

No raczej nie ma innego wyjścia, możesz ewentualnie dać kartę jakiemuś znajomemu informatykowi, który by ją sprawdził i właściwie zdiagnozował problem. Ściągnij z niej też system chłodzenia i poszukaj na całej karcie jakichś uszkodzeń. Tak w ogóle to powiedz nam jak się ona zepsuła, może to też pomoże:)