Wymiana biosu - GF 6600


(Mateusz 931) #1

Witam! Dzisiaj przeglądając szafkę znalazłem moją stara kartę Gigabyte GF 6600 ... nie jest ona sprawna ...podczas włączania są jakieś problemy. Tak pomyślałem że może bym wymienił BIOS karty.. może wtedy będzie wszystko OK ... i mógłbym zawsze sprzedać za parę groszy.

tylko potrzebuję rad ... jak dokładnie to zrobić. Liczę na Was. :slight_smile:

aha trzeba to jakoś zrobić bez wchodzenia z kartą do windowsa ... nie wiem czy jest to możliwe :slight_smile:

Chyba że można jakoś przywrócić ustawienia standardowe .. tak jak w płycie głównej ?


(Technik Elektro) #2

jakie błędy generuje ta karta ??


(Mateusz 931) #3

Karta włącza się , są takie pasy pion/poziom ... jakość słaba ... po paru chwilach monitor przechodzi w tryb stand-by i resetuje się komputer i już potem karta nie działa ... musi poleżeć znowu przez jakiś czas i wtedy odpali.


(Technik Elektro) #4

wystaw na allegro :wink: może ktoś kupi.


(Mateusz 931) #5

hehe popsutą ?

A zmiana biosu nic nie da ?:smiley:


(Technik Elektro) #6

nie sądzę, wady biosu objawiają się innego typu uszkodzeniami a już na 90% przypadków komputer się nie resetuje.


(Mateusz 931) #7

technik_elektro , lub ktoś inny może mógłby ktoś wytłumaczyć jak zmienić ten bios ... bo coś czuje że jednak może tam tkwić przyczyna a nawet jak nie to warto sprawdzić ... zawsze lepiej sprzedać sprawną niż zepsutą.


(D Ark) #8

Nie wiem, czy jest sens się w to bawić, ponieważ karta jest na 100% uszkodzona fizycznie. A jeśli już chciałbyś zmienić BIOS, to musisz posiadać jakąś starą kartę graficzną podpinaną pod PCI, żeby móc cokolwiek zrobić, inaczej po prostu nie odpalisz kompa.


(Mateusz 931) #9

Czyli sprzedawać tak jak jest ?:slight_smile:


(Darth ReX) #10

No raczej nie ma innego wyjścia, możesz ewentualnie dać kartę jakiemuś znajomemu informatykowi, który by ją sprawdził i właściwie zdiagnozował problem. Ściągnij z niej też system chłodzenia i poszukaj na całej karcie jakichś uszkodzeń. Tak w ogóle to powiedz nam jak się ona zepsuła, może to też pomoże:)