Wymiana chłodzenia CPU - trzy przykłady, który najlepszy?


(tomekkk1) #1

Witam,

 

Noszę się z zamiarem zmiany chłodzenia procesora Phenom II x4 960T 3.0GHz / 3.4GHz turbo (Zosma). W tej chwili chłodzi go "stockowy" radiator z FX 8320, nie jest źle ale hałas wentylatorka fi-70mm potrafi być dokuczliwy - zwłaszcza, że pozostałe wentylatory w obudowie cechują się cichą pracą. Szukam coolera do 165.mm wysokości i po przeczytaniu testów, recenzji i opisów spośród całej rzeszy sprzętu na rynku wybrałem te:

 

• be quiet! Dark Rock Pro 3

• Thermaltake Frio Extreme Silent 14 Dual

• Phanteks PH-TC12DX

 

Procesor jest podkręcony do 3.8GHz / 4.2GHz turbo czyli niewiele (niestety dwa dodatkowe rdzenie nie żyją), ale cenie sobie chłód jak i niewielki hałas generowany przez PC. Preferuję również czarny / czarno-biały kolor coolera by ładnie komponował się w obudowie Zalman Z3+ White. Tak to teraz wygląda wewnątrz:

ffd632cb9ddde5edmed.jpg

 

 

Jak wspomniałem wyżej - czytałem o powietrznych chłodzeniach sporo, ale chciałbym poznać wasze osobiste opinie na temat tych trzech, które wybrałem. Który z nich według Was będzie najlepszym wyborem zarówno pod względem wydajności, jak i w stosunku jakość / cena? A może jest jakiś czarny koń w przedziale cenowym do 350 zł, który jest godny uwagi?

Kompaktowych WC w ogóle nie biorę pod uwagę.