Wymiana chłodzenia karty graficznej

Witam, mam kartę graficzną GTX 970 i od grudnia mam mały problem z chłodzeniem karty graficznej raz jeden wentylator stanoł i ruszył dopiero kiedy lekko ruszyłem go palcem, rozmawiałem ze znajomym i powiedział by póki co nic nie robić bo wentylator jest lekko przytarty i jak stanie na gwarancji to spoko nic nie zapłace ale co w sytuacji kiedy stanie wentylator na amen po okresie gwarancji ? wymiana samych dwóch wentylatorów czy całego chłodzenia czyli radiator i dwa wentylatory ?

A może zwyczajnie masz kartę półpasywną, niektóre działają tak jak opisujesz. Jaki to dokładnie model?

sprawa wygląda tak

Odeślij na gwarancję i tyle. Po co czekać aż się skończy…

Skąd to czarnowidztwo? Jedno zatrzymanie wentylatora ma zwiastować jego rychłą awarię? Sądzę, że przesadzasz. 

Jeżeli ulegnie awarii po gwarancji to żadna tragedia, możesz fabryczne wentylatory zastąpić dwoma 92 mm zamocowanymi na opaskach zaciskowych.

Na gwarancji mogą uznać, że nie ma problemu z wentylatorem, skoro zdarzyło się to jeden raz.

 

Czyli jeśli wentylator na amen stanie po okresie gwarancji to wystarczy ze wymienię same dwa wentylatory i nie muszę całego radiatora i wentylatorów ?

Nie musisz wymieniać radiatora. Wentylatory można wymontować i zastąpić czymś innym.

Ok, dzięki wielkie a mniej więcej orientujesz sie ile by takie wentylatory kosztowały tak pytam na przyszłość ? :slight_smile: Bo całego chłodzenia nie moge nigdzie znaleźć

Ok. 20-25 zł za sztukę. Z tych już w marę porządnych. 

A mógł byś podesłać link do jakiegoś takiego porządnego ? :slight_smile: Z góry dzięki

Kupujesz teraz?

Nie, ale tak chciałem tylko wiedzieć tak na przyszłość. Coś takiego ? http://www.morele.net/4world-wentylator-do-cpu-gpu-07280-374193/

Nie widzę sensu polecania czegoś na zaś.

Na Twoim miejscu przestałbym drążyć temat i cieszył się sprawną kartą.

Ok, masz rację, dzięki za pomoc :slight_smile: