Wymiana chłodzenia procesora. Dobór pasty i coolera

Witam zacząłem się denerwować z powodu grzejącego się procesora jak i również minimalnej nie stabilności. Myślałem o wymianie chłodzenia w sensie coolera na SilentiumPC Spartan LT HE922 oraz pasty na Arctic Silver 5 3,5g. I tutaj pytanie jak ten cooler się będzie z tą pastą spisywał na athlon 64 x2 5000+? Obecna pasta raczej jest słaba jak różnice temperatur po między procesorem a radiatorem to ok. 50*C w stresie w upalne popołudnie. oraz 30*C w stresie wieczorami. Obecnie mam chłodzenie boxowe więc może sama wymiana pasty wystarczy? Dodam że komputer wyczyszczony. Buda cały czas otwarta.

I tak się dziwię że jeszcze nie usmażyłes tego procka przy takiej temperaturze. Wymieniaj jak najszybciej pastę, i stockowe chłodzenie powinno dawać radę.  Jesli chcesz pomodzić trochę to zainwestuj  w wodny papier ścierny o gradacji 1000, 1500 i 2500 oraz kawałek szyby i przepoleruj spód radiatora. Stary knif a bardzo skuteczny. U mnie na Athlonie 64 3000+ skreconym na 2,4GHz temperatura przez samo spolerowanie spadła o 8st. C (róznica miedzy tempeeraturą na świeżej paście i niespolerowanym chlodzeniu a świeżą pastą i spolerowanym chlodzeniem)

 

Zawsze możesz wymienić radiator, ale inwestowanie w chłodzenie do takiego starego proca moim zdaniem mija się z celem.

Szlifować nie mam zamiaru wolę nie ryzykować. Z moim szczęściem tylko pogorszę sprawę lub nóżki połamie :x

pasta

http://www.morele.net/arctic-cooling-mx-2-4g-pasta-termoprzewodzaca-159740/

 

zmyj starą zmywaczem do paznokci

http://www.youtube.com/watch?v=p8-rfuEn4P4

Chwilowo zmniejszyłem napięcie o 0.05V oraz taktowanie z 2.6GHz do 2.0GHz i temp są dobre.

Polecam pastę Arctic MX-2 oraz zapoznanie się z artykułem Test past termoprzewodzących – mity i fakty (na str. 5 jest test kilku sposobów nakładania pasty). Do zmycia starej pasty termo-przewodzącej “najbezpieczniejszy” jest czysty spirytus - w “elektronice” używa się izopropanol

 

btw. pasta Arctic MX-2 nie zawiera związków metali dlatego nie przewodzi prądu elektrycznego, a to jest jej dużą zaletą. 

Przy robieniu tego “X” jest duża możliwość na rozlanie pasty? Wolałbym nie mieć problemów z tym.