Wymiana coolera CPU

(Min8) #1

Jaki polecicie cooler do Athlona II X4 630 podkręconego do 3,5 GHz? Obecnie posiadam Xilence Icebreaker 64 PRO, ale niestety łożysko zaczęło terkotać ...

Obecnie procek w stresie 100% ma około 51 stopni. Chciałbym, żeby było najciszej, i najchłodniej jak się da.

Myślałem nad SilentiumPC Fera albo Spartan. Co myślicie? Macie inne propozycje?

(sla17) #2

Nie prościej wymienić wentylator?

Spartan jest budżetowym coolerem, nie nadaje się do chłodzenia do porządnego OC, a Fera lepiej, ale szukałbym albo Thermaltake Contac 29 BP lub Fortisa. Zalman Performa może się też trafi

(Min8) #3

To znajdź taki wentylator PWM, który ma podobną,lub większą przepływowość (56 CWM), ma wiatrak 92mm, ale rozstaw śrub taki jak w 80mm ...... Temu chcę zmienić cały cooler, bo inaczej się nie zmieści.

(sla17) #4

Opaski zaciskowe potrafią zdziałać cuda, ale rzeczywiście sam bym się zastanawiał, czy to ma sens.

Thermaltake Contac 29 BP, jak dołożysz więcej to Thermalright Macho HR-02.

(Min8) #5

A coś poniżej magicznej granicy 100 zł?

(sla17) #6

Fortis, dobrze by było gdybyś dozbierał do tego Contaca, bo w segmencie low jest najlepszy.

(Min8) #7

Zrozum, że na tym chłodzeniu co mam teraz, które nie jest z najwyższej półki osiągam 52 stopnie w pełnym stresie.

Takie mam teraz

To, co podałeś to z miejsca odpada. Chciałbym zakupić cooler DO 100 ZŁOTYCH, ewentualnie 110.

Fortis kosztuje 130, ThermalTake też 130 + przesyłka to prawie 1,5 stówy. Nie mam pieniędzy na tak wielki cooler, który będzie z pewnością głośniejszy niż ten, co mam teraz i nie wykorzystam go w pełni. Chcę kupić taki, który sprosta Athlonowi II X4 630 podkręconemu do 3,5 GHz tak, by pracował w temperaturach bezpiecznych, czyli wg specyfikacji do 61 stopni. Każdy cooler od tego, co mam teraz będzie lepszy, ale bez przesady. SilentiumPC Fera już jest ogromny. Nie mam procesora z serii core i5 albo i7. TDP tego procesora w tej chwili wynosi 125 W.

(sla17) #8

Bzdura

http://www.saturion.pl/product/129541/S ... 29_BP.html

Jeszcze musisz wiedzieć, czy wejdzie bo dosyć wysoki ten cooler jest. 120mm będzie z pewnością cichszy niż 92mm. Jak chcesz, to weź sobie Spartana, tylko sugeruję co jest wydajniejsze i racjonalnie jest lepszym rozwiązaniem (o ile ma się odpowiednią obudowę)

(Min8) #9

Obudowę mam Cooler Master Elite 330 także spokojnie wejdzie. Ale czy 33 dBA to nie za głośno i 30k godzin pracy to nie za mało?

-- Dodane 12.02.2012 (N) 16:04 --

Jeszcze jedno -> Bez dokupienia przejściówki nie ustawię tego wentyla pionowo, a boję się o to, że nie zmieści się z RAMami

(Kross 21) #10

Jaką masz płytę główną ? , I jakiej przejściówki , na co ?

(sla17) #11

30k godzin pracy to nie mało, to jest 3,5 roku ciągłej pracy (o ile dobrze liczę).

(Michal Kolatek) #12

http://chlodzenie.net/reviews/zalman-cn ... row-cpu/6/

Tutaj znajdziesz testy głośności, nie opisy producenta, realnie to chłodzenie jest głośniejsze.

Jest w ogóle taki adapter? Bo nigdzie takiego nie widziałem, ani o tym nie słyszałem/czytałem. Z tego co mi wiadomo to tylko do Noctuy są takie adaptery, są rozdawane za darmo o ile ma się dowód zakupu chłodzenia i płyty pod AMD

http://www.noctua.at/main.php?show=prod ... =36&lng=en

W domu na platformie z AMD mam Fere zamontowaną wentylatorem horyzontalnie i o ramy nie wadzi (są tam zwykłe kingstony bez radiatorów), jak nie masz z wysokimi radiatorami to nie będzie problemu.