Wymiana czeku z Angli w Polsce?

Witam.

Mam do was pytanie, gdzie można najszybciej wymienić czek z angli(rozliczenie) w polsce? dzięki za wszystkie propozycjie.

Nie ma czegoś takiego jak najszybciej. Poszukaj może stron gdzie skupują czeki, to jest najszybszy sposób. W banku masz 3 czy 4 tygodnie.

Nie wiem jak jest w innych bankach, ale w Aliorze, gdzie mam swoje konto, kasę miałem po niespełna dwóch tygodniach. Tak naprawdę to zależy od tego jak szybko czek zostanie przesłany z polskiego banku do angielskiego. Przypuszczam że polskie banki tak rzadko obsługują tego typu operacje że wysyłki czeków nie robią codziennie, tylko raz na tydzień albo jeszcze rzadziej jak się zbierze trochę czeków.

edek112 , w wielu bankach aby zrealizować czek zagraniczny potrzebujesz mieć założone u nich konto+opłata za transakcję ok 30zł

No niestety, ale muszę się zgodzić z kolegami wyżej. Przesyłanie/wymiana czeku to istna katorga. Najlepiej zapytaj się w swoim banku ile to trwa a na przyszłość radzę korzystać z Western Union.

Ja mam konto Banku spółdzielczym i nie mogę u nich tego zrobić, babka mi powiedziala że jakby to bylo w euro lub innej walucie to tak ale nie w funtach. Postaram się dowiedzieć w aliorze… Dzięki za zainteresowanie. =D>