Wymiana częsci komputera

Mam Procesor AMD Sempron 3000+ 1.60 GHz, 1 GB RAM, GeForce 7300 GT

Na święta chcę sobie zrobić prezent :D, co powinienem wymienić na nowsze i ile to by kosztowało? [komputer dla gracza]?

Witam!

Zastanów się nad sobą - to po pierwsze.

Po drugie powinieneś wymienić kartę graficzną, płytę główną, RAM i procesor, a ile by to kosztowało? To zależy ile chcesz na to przeznaczyć.

O ile dobrze pamietam te Semprony powinny mieć 2GHz.

Własnie! !!

nie opłaca Ci się wymieniać podzespołów w aktualnym kompie, lepiej zbierać na nowego

2000 zł wystarczy na dobrego kompa?

Z pewnością jeśli odpowiednio dobierzesz części w odpowiednim sklepie. Poleciłbym jakiś sklep internetowy ze względu na przebicia cen, mgłbyś sobie pozwolić wtedy na coś lepszego. Jednak czas oczekiwania na zamówienie może być dość długi.

Witam!

Co znaczy dobrego? Sama karta graficzna może kosztować prawie tyle. Wszystko zależy czy to same bebechy czy jeszcze dodatki, no i w jakie gry chcesz grać. Jak chcesz dobry procek, RAM, płytę główną i kartę graficzna, do tego zasilacz, to 2000zł może być mało.

Ja nie chce super kompa za 20 000 zł bo mnie nie stać…

Jakiś taki zeby był w granicach 2000 zł

w 2000zł? do grania ciut więcej cię wyjdzie…

Pentium DC E2160

Foxconn P35A

2GB OCZ Platinum rev2 800Mhz CL4

WD Caviar 320Gb WD3200AAKS

Radeon HD3850 256MB

Amacrox Warrior ax450PNF / Modecom MC-400

obawiam się, ze wyjdzie więcej niż 2000zł, karty szukaj jak najtańszej producent nieważny… jeśli Cię na to nie będzie stać to kartę brać Palit 8600GT Sonic+, ale do radka hd3850 to mu daleko…

za 4tys można już złożyć niezłego potworka do gier :wink: