Wymiana czesci-POMOCY!

Witam!

Potrzebuje pomocy w następującej sprawie:mam dość stary komputer i chciałbym go ulepszyć.Tylko nie wiem jakie części do niego dobrać.Chodzi tylko o to żeby szybciej otwierał programy itp.Mój procesor to Intel Celeron 533 MHz,128 RAM i 9,46GB dysku twardego.Chciałbym dokupić 256 RAM’u i 40GB dysku twardego oraz wymienić procesor na ok.1000-1500 MHz.Płyta główna u mnie to AMR P6VAP-A+,a gniazdo na procesor to SOCKET-370.Jeszcze jedno:RAM to DDR czy DDR2 i dysk PATA czy Serial ATA (chyba PATA).Mam na to jakieś 250-300zł. Jakiej firmy i o jakich parametrach części proponujecie?Bo ja się nie znam…

SDR

PATA

Pozatym nie wiem czy chipset na którym jest płyta VIA Apollo Pro 133A nie obsługuje tylko BXów - moga być problemy z pamięciami.

Do tego kompa nic bym nie dokłądał, zbierałbym już na nowego.

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Szkoda kupować części do tego kompa ! :stuck_out_tongue:

czy sie oplaca,czy nie , to juz kwestia autora

generalnie dokup 512 sdram/133

http://allegro.pl/item170192169__kingston_512_133_.html

40gb nie bardzo sie oplaca,wiec jakas 80gb/8mb/7200/ata133 np:http://allegro.pl/item169706752_maxtor_80gb_7200_ata_133_8mb_najszybsze_gwarancja.html

powinno smigac jakis czas…

co do upgrade’u staroci, to sam mam zabytek na skt423 i czekam na przesylke z adapterem na skt478-moze sie nie oplaca,ale ja lubie moj komp i gdzies mam czy sie oplaca,czy nie

nota bene , pamieci dokupilem,choc to rambusy i tez pewnie sie nie oplacalo…

ale po co mu tyle ramu? Nie wykorzysta tego.

I to jest prawdziwa ekonomia! :mrgreen:

Mi wystarczy dokupienie 256 RAM’u.A ten dysk twardy co mam to Samsung SV1022D.To chyba jednak PATA.A czy wymiana procesora by cos pomogla?

Napewno.

Ale nie lepiej ta kasę odłożyć na nowy sprzet?

max to pentium 1000Mhz

heh,

to jest problem ze starociami,dokladac nie warto a na nowy nie ma…

musisz zdecydowac,czego chcesz, bo jak wymienisz pamieci ,procka,hdd to bedziesz musial wymienic zasilacz,dokupic grafe,bo za slaba bedzie itd…

za 400-500pln. mozesz kupic athlona + 939 i jakis zasilacz

sam sie poniekad wpedzilem w bledne kolo… mialem 1.4ghz na skt423 i gf2mx400, zachcialo sie w cos pograc,wiec kupilem r9550 i proca zmienic musialem-1.7ghz ale na skt478,wiec i przejsciowka(zla kupilem i nie moge northwooda wsadzic,teraz ma przyjsc dobra ),potem pamieci itd.itp…

moze ,jak uda Ci sie wypchnac staruszka za pare zl. + to co masz, to kupisz spokojnie lepszy sprzet,moze nie od razu caly ,ale zawsze baza starczy na najblizsze lata,o ile nie grasz w jakies super-gry…

W gry juz nie gram od dluzszego czasu-chodzi tylko o to zeby szybciej otwieral strony w necie i sie nie mulil…Jak tak patrze na odpowiedzi to chyba dokupie tylko 256 RAM’u i moze cos sie poprawi…