Wymiana części w komputerze czy zakup nowego sprzętu

Hej! Od ostatniego czasu, a tak naprawdę problemu z procesorem - dokładniej złamaną nóżką w radiatorze zastanawiałem się nad kupnem nowego komputera. Naszła mnie też myśl, że mogę przecież wymienić sobie części, ale moja płyta główna jest chyba zbyt stara i słaba, aby coś pociągnęła, zasilacz też niezbyt dobry - jedyne 325V. Ten komputer ma 7-8 lat, dokupywałem do niego RAM (z 1GB do 3GB) oraz zmieniałem kartę graficzną (z nVidia 7800GT na nVidia 9600GT). Reszta niestety pozostała bez zmian. Tutaj też mam problem, bo gdybym chciał powiększyć pamięć RAM, to musiałbym kupić lub ewentualnie pożyczyć od kumpla Windowsa 7 64bit, bo na 32 ciągnie do 3GB RAM’u. Kości są DDR2, więc po prostu tragedia. Aha, jeszcze wymieniłem dysk - SATA 500GB, reszty parametrów nie pamiętam. 

 

Parametry teraz:

  • płyta główna: Gigabyte 945GM-S2

  • karta graficzna: nVidia 9600GT 512MB

  • RAM: 3GB DDR2

  • procesor: DualCore intel pentium D820 (2x2, 8)

  • dysk twardy: SATA 500GB

  • karta dźwiękowa: zintegrowana

 

I teraz tak dla przykładu, gry typu CS 1.6 spokojnie ciągną bez ścin, 200FPS może być stałe, jednak nowsze (LOL, CS:GO) lekko przycinają, zdarzają się wysokie spadki, np. z początku mam 60 w LOLu, w trakcie gry czasem spada do 15, że gra jest uciążliwa i denerwująca zamiast przyjemna i ciesząca. Troszkę lepiej jednak jest z Global Offensivem - od 30 do 60 fps na mapach większych bez zbyt wielu szczegółów (de_dust2), 10-15 na mapach typu de_inferno, gdzie ściany, podłoga itd. są bardzo szczegółowe, w dodatku urozmaicone kwiatami itd., jednak najlepiej mam na mapach aim_… - 120FPS w niektórych momentach, wiem dlaczego tak słabo gram na małej ilości FPS.

Jednak co jest dużym zaskoczeniem? Call Of Duty: Modern Warfare, Dead Island, Metro 2033, Mirror’s Edge chodzą na full grafice bez żadnych, dosłownie żadnych ścin, gry chodzą jak po maśle. :slight_smile:

Na Steamie mam dużo gier (około 25), jednak bardzo się zawiodłem na jednej grze - dawniej WarZ, teraz Infestation: Survivor Stories. Kupiłem ją chyba tydzień po premierze, wymagania były malutkie - WinXP, 1GB RAM’u, karta 256MB zgodna z DX9 i PS3, jednak teraz się zmieniło na WinVista / Win7, 4GB RAM’u itd., przez co gry nawet nie mogę odpalić. Dobra, to tyle na temat gier.

 

Wszedłem sobie na allegro.pl (sorry za reklamę, ale tą stronę chyba każdy zna), wpisałem komputer PC, cena minimalna 1200 złotych i przeglądam oferty. Patrzę, a nagle gały wychodzą mi na wierzch:

  • procek 4x3,7

  • karta graficzna GTX610 2GB

  • 8GB RAM’u

  • Dysk 1 TB

I to tylko za jedyne 1250 złotych, oferty niestety już nie ma (chyba promocja świąteczna).

 

Chętnie bym kupił sobie nowy sprzęt, bo na tym już gry chodzą tak, że mnie szlag trafia i mam ochotę wyrzucić komputer przez okno, jednak nie wiem co jest dobre, co złe do gier. Jeżeli dałoby radę to wybierzcie mi jakąś ofertę do 1500 złotych, max 1700. Jednak chcę, żeby nie było tego, co z tym komputerem, że nie wyrabia gier, które nie są bardzo dobre, a się tną. 

 

Po ponownym przeczytaniu tego, jaką mam płytę główną, to zauważyłem, że procesory możliwe do zamontowania to:

  • LGA775
  • Intel® Pentium® D / Pentium® 4
  • Intel® Core™ 2 Duo
  • 1066 / 800 / 533 MHz FSB

Chyba żaden z nich nie jest opłacalny, gdyż są dwurdzeniowe, a ja szukam minimum 4-rdzeniowego. Jeżeli macie oferty na innej stronie niż allegro.pl to podeślijcie linki, gdyż nie znam stron dot. sprzedaży komputerów.

 

Pozdrawiam, z góry dzięki za pomoc

WHISKEYn1

 

 

PS. Znalazłem tutaj link, zobaczcie co w środku i powiedzcie, czy cena dobra, czy za drogi, czy karta pociągnie minimum BF3 na ultra?  

http://allegro.pl/komputer-pc-fx-6350-x6-3-9-8gb-1tb-mocarz-do-gier-i3851352545.html

Zapewne zaraz dostaniesz kazanie, że od tego typu pytań jest oddzielny temat… ale ja się wstawiam za kolegą do Moderatorów, zostawcie ten temat, bo kolega się mocno natrudził ;)

 

Zacznijmy od tego, jakiej marki masz zasilacz?

Można zostawić dysk, napęd, obudowę, wymienić tylko płytę+procka+pamięć+grafika, o ile masz dobry, markowy zasilacz.

Feel-350ATX, ostatnio wyczytałem, że jest on 335W, jednak nie jestem pewny, gdyż mam ciemno w pokoju, a napisy są na czarnym tle. Model jest na pewno dobrze napisany, parametry możecie sprawdzić gdzieś, gdzie podadzą prawdziwe - mi Everest nic nie powiedział. :frowning:

 

@Lewanxd: Co sądzisz o tym komputerku co w spoilerze jest?

Hej,

Generalnie kupienie gotowego składaka ze sklepu czy Allegro jest zwykle fatalnym pomysłem. Lepiej komputer złożyć samemu, bądź z pomocą specjalistów z forum. Jeśli zdecydujesz się na nowy komputer, polecam napisać posta w temacie: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/220598-wyb%C3%B3r-komputera-zestawy-komputerowe/.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Cześć,

 

Tyle, że kompletnie nie wiem jak go złożyć, a najgorsze jest to, że nie wiem czy płyta główna zmieści się do obudowy. A czy planuję? Nie wiem, zwykle kupuję sprzęt na kilka lat, a za 3 lata idę na studia - do tego czasu powinien mi posłużyć.

 

@falcon89: Te podzespoły widzę, że fajnie złączyłeś, podoba mi się wszystko. To teraz zacząć odkładać sobie kasę, coś zawsze wyciągnę od rodziny i powinienem go dostać. I tutaj mam pewne pytanie - będę miał odłożone np. 600zł to kupić procesor czy czekać aż uzbieram całość i kupić wszystko?

Niektóre sklepy komputerowe oferują usługę montażu podzespołów.

 

Płyta którą zaproponowałem ma ten sam standard wymiarowy (tzn. microATX, płyty o wymiarze do 244 x 244 mm).

 

To już zależy od ciebie, najlepiej by było kupić wszystko na raz (to znaczy płytę, procesor, zasilacz i pamięć RAM, miałbyś wtedy w pełni sprawny komputer).

 

Podaj model obudowy lub wstaw link do jej zdjęcia.

 

Masz tutaj album z 2 zdjęciami, model nie wiem jak sprawdzić, jedyna rzecz na obudowie to EURO. A to na górze to licencja Windowsa XP, więc się nie przejmujcie “białą plamą”. http://imgur.com/a/Dmqwj

Możesz jakąś obudowę podesłać, bo jednak zdecyduje się na komputer z obudową? :slight_smile:

Na przykład

Zalman Z3 

SilentiumPC Brutus M23 

Zalman Z3 Plus

Zalman Z9

SilentiumPC Gladius M40

Zalman Z9 U3

Dobrze widzę czy ta obudowa ma takie okienko, przez które możemy zobaczyć wnętrze? :slight_smile:

To jest wersja z oknem http://www.kajt24.pl/img/products/22/98/8/3_max.jpg

 

Jest też wersja czarno-biała http://www.morele.net/obudowa-zalman-z3-plus-midi-tower-bialy-609357/

 

 

Do tego dochodzi mój napęd DVD (niestety nie znam modelu, gdyż mój PC nie działa, a jest tak schowany w tej obudowie, że nic się nie dowiem), dysk twardy HDD 500GB SATA, 16MB Cache (o cokolwiek tutaj chodzi :slight_smile: ), a nad obudową zastanawiałem się troszkę i zdecydowałem na Zalmana Z9, bardzo mi się spodobała i została polecona przez falcon89, a że dobrał mi cały zestaw, to zamierzam wybrać się z wydrukiem tego do pobliskiego sklepu, w którym zestaw razem z obudową kosztuje ok. 1936 złotych. Proszę o opinię, bo mam zamiar kupić właśnie ten zestaw, dysk twardy sam im doniosę, to samo z napędem. I jeszcze pytanie - ile może kosztować robocizna czy raczej przy takiej cenie złożą za darmo? :slight_smile:

Jeśli zdecydujesz się na zakup wszystkich części w sklepie morele.net:

 

Nie chcę kupować PC z wysyłką, gdyż na miejscu mam sklep, w którym cena różni się o 80 złotych od najtańszych ofert (nie chodzi mi o morele.net) za cały zestaw, do tego zależy mi na otrzymaniu go w tym tygodniu, max do 2 tygodni. Chodzi mi o jedną rzecz, czy ten zestaw zaproponowany przez falcon89 będzie kompatybilny ze sobą, czy będą jakieś wady.

wszystko jest kompatybilne w tym zestawie ,

ja bym tylko zaproponował tę płytkę

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-msi-b75a-g43-b75-dualddr3-1600-sata3-5xsata2-hdmi-dvi-gblan-atx-lga1155-459601/

Dzięki wielkie, to jutro wyślę brata do sklepu, żeby przedstawił te parametry, dorzucił dysk i napęd i będzie już komputer do złożenia - przez informatyków ze sklepu. :slight_smile:

Co do “informatyków ze sklepu” - nie słuchaj jeśli będą chcieli ci wcisnąć “profesjonalny” zasilacz, niezbyt polecanej marki.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

 

Podam im zasilacz z zestawu falcon89, jest to Corsair, a więc ze strony elektroda.pl jest w zakładce polecane :slight_smile:

Dodane

Dobra, jako że komputer już jest zamówiony to temat możecie zamknąć (z telefonu nie mogę). Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc. :slight_smile:

___________________________________________________________________________________________

Proszę korzystać z opcji Edytuj, zamiast pisać post pod postem.

Pozdrawiam,

Dimatheus