Wymiana Części

Witam. Chciałbym zmienić coś w moim komputerze abym mógł grać w nowsze gry, korzystać bez zcinek w pinnacle studio 15 i sony vegas. Czyli głównie do gier i obróbki filmów. Moja specyfikacja komputera :

Płyta główna Gigabyte ep41-ud3l

Karta graficzna Geforce Zotac 9500Gt 512

Procesor Intel Pentium Dual Core E5400

Zasilacz 400w modecom

Ram Goodram 4gb

Dysk Samsung 500gb

Obudowa Modecom next 2

Co mogę zmienić abym mógł pograć w wiedźmina 2 w hd i normalnie pracować w pinnacle i vegas ? Wiedźmin 2 na najsłabszych detalach chodzi 9 fps. Proszę o pomoc

Karta graficzna do wymiany, zasilacz do wymiany, ram może być (to jest ddr2 czy ddr3?), procesor taki sobie, ale jak masz kasę to możesz wymienić na coś mocniejszego.

Na początek proponowałbym Ci wymianę zasilacza na mocniejszy i solidniejszy oraz jakiś mały overclocking procesora i karty graficznej - twoja płyta główna powinna na to spokojnie pozwolić. :wink: A później tylko ewentualnie kartę graficzną wymienić na Radeona 4850 - Sam posiadam, polecam :smiley:

ram ddr2, mogę dołożyć ze 2 gb jeśli zajdzie potrzeba, w mojej płycie ddr3 nie wejdzie. Kolega chce mi dać nividia 9600gt jak myślisz opłaca się przejść ? jaką moc zasilacza będę potrzebował ?

Moim zdaniem w chwili obecnej posiadanie większej ilości pamięci RAM niż 4 Gb to skok na sprzęt i nic więcej. :wink: Korzystasz z CryEngine? Albo innych wymagających aplikacji? No więc właśnie. :wink: Na obecny standard MOIM zdaniem 4 Gb starczy spokojnie. Wymiana 9500GT na 9600GT - to zawsze lepsza wymiana, pytanie: za jaką cenę/na jakich warunkach? ;> Na zasilacz proponowałbym Ci Chifteka 450W bądź 500W - jeżeli myślisz bardziej przyszłościowo. :wink:

Kartę za free bo on co kilka miesięcy zmienia jakąś część w kompie. Czy 9600gt będzie wpełni kompatybilne z moją płytą ? z wymagających to tylko sony vegas 11 i pinnacle studio 15 tak jak wyżej napisałem. i czy przesiąść się z Win7 32bit na 64bit ?

Jeżeli za free to jak najbardziej - możesz śmiało przekładać do swojego kompa tego GF9600GT. Płytę masz solidną - przestań się martwić. :smiley: Jak mówi porzekadło: “Jak Ci dobrze to nie kombinuj” :smiley: Moim zdaniem - jeżeli wszystko Ci działa na 32-bitowym systemie to nie ma sensu zawracać sobie głowy specjalnie przesiadką na 64-bit. Chociaż na upartego można bo w końcu 32-bitowy system nie wykorzystuje 4 Gb ramu. :stuck_out_tongue: Zostałbym przy 32-bitowcu. :wink: