Wymiana Części

(Lukass002) #1

Witam. Chciałbym zmienić coś w moim komputerze abym mógł grać w nowsze gry, korzystać bez zcinek w pinnacle studio 15 i sony vegas. Czyli głównie do gier i obróbki filmów. Moja specyfikacja komputera :

Płyta główna Gigabyte ep41-ud3l

Karta graficzna Geforce Zotac 9500Gt 512

Procesor Intel Pentium Dual Core E5400

Zasilacz 400w modecom

Ram Goodram 4gb

Dysk Samsung 500gb

Obudowa Modecom next 2

Co mogę zmienić abym mógł pograć w wiedźmina 2 w hd i normalnie pracować w pinnacle i vegas ? Wiedźmin 2 na najsłabszych detalach chodzi 9 fps. Proszę o pomoc

(Liiv002) #2

Karta graficzna do wymiany, zasilacz do wymiany, ram może być (to jest ddr2 czy ddr3?), procesor taki sobie, ale jak masz kasę to możesz wymienić na coś mocniejszego.

(Matadini) #3

Na początek proponowałbym Ci wymianę zasilacza na mocniejszy i solidniejszy oraz jakiś mały overclocking procesora i karty graficznej - twoja płyta główna powinna na to spokojnie pozwolić. :wink: A później tylko ewentualnie kartę graficzną wymienić na Radeona 4850 - Sam posiadam, polecam :smiley:

(Lukass002) #4

ram ddr2, mogę dołożyć ze 2 gb jeśli zajdzie potrzeba, w mojej płycie ddr3 nie wejdzie. Kolega chce mi dać nividia 9600gt jak myślisz opłaca się przejść ? jaką moc zasilacza będę potrzebował ?

(Matadini) #5

Moim zdaniem w chwili obecnej posiadanie większej ilości pamięci RAM niż 4 Gb to skok na sprzęt i nic więcej. :wink: Korzystasz z CryEngine? Albo innych wymagających aplikacji? No więc właśnie. :wink: Na obecny standard MOIM zdaniem 4 Gb starczy spokojnie. Wymiana 9500GT na 9600GT - to zawsze lepsza wymiana, pytanie: za jaką cenę/na jakich warunkach? ;> Na zasilacz proponowałbym Ci Chifteka 450W bądź 500W - jeżeli myślisz bardziej przyszłościowo. :wink:

(Lukass002) #6

Kartę za free bo on co kilka miesięcy zmienia jakąś część w kompie. Czy 9600gt będzie wpełni kompatybilne z moją płytą ? z wymagających to tylko sony vegas 11 i pinnacle studio 15 tak jak wyżej napisałem. i czy przesiąść się z Win7 32bit na 64bit ?

(Matadini) #7

Jeżeli za free to jak najbardziej - możesz śmiało przekładać do swojego kompa tego GF9600GT. Płytę masz solidną - przestań się martwić. :smiley: Jak mówi porzekadło: "Jak Ci dobrze to nie kombinuj" :smiley: Moim zdaniem - jeżeli wszystko Ci działa na 32-bitowym systemie to nie ma sensu zawracać sobie głowy specjalnie przesiadką na 64-bit. Chociaż na upartego można bo w końcu 32-bitowy system nie wykorzystuje 4 Gb ramu. :stuck_out_tongue: Zostałbym przy 32-bitowcu. :wink: