Wymiana części

Cześć, piszę tutaj w sprawie wymiany części z mojego obecnego komputera na jakieś lepsze.

Procesor i3-4170
Pamięć RAM : 8.00 GB
Model płyty: Asus HB1M - K
Zasilacz : FEEL - 400ATX
Dysk twardy : ST1000DM003-1CH162 ATA Device
karta graficzna: Zostac gtx 1050ti oc

Jakie zmiany byłyby wskazane tak do 1000zł?

A do czego sprzęt ma być ? Gry ?

Ja bym kupił monitor i SSD.

Opcja 1
Jeżeli chcesz pchać w swojego:
Wymienić procesor:


Wymienić zasilacz, ten Feel którego masz to bomba z opóźnionym zapłonem)

Dorzucić SSD:

Opcja 2
Sprzedać procesor, płytę, RAM i zasilacz który masz. Z 500 zł za to dostaniesz to łącznie będziesz miał 1500 zł. A wtedy wymienić całą podstawę:

Intel i3-8100
MSI B360M PRO-VDH (4 sloty RAM, z czasem dorzucić kolejne 8GB)
HyperX 8GB 2666MHz (2x4GB)
SilentiumPC 600W Vero L2
1418 zł

Mógłbyś dorzucić jeszcze chociaż ten SSD co podałem wyżej. I dobra maszynka z potencjałem na przyszłość. :wink:

1 polubienie

Proszę nie polecać tych dysków. Ja wiem że jest tutaj spore parcie na forum na Goodram ale one nie są takie fajne. Jest dużo więcej lepszych dysków.

O…no dzięki za ten test. :slight_smile: Czyli z najtaśzych SSD ciągle króluje SU800 chyba. :wink:

Jeśli procesor do podkręcania to: SilentiumPC 500W, procesor i5 4670k i dysk ssd 120GB np. Goodram iridium pro lub su800.
Jeśli procesor bez podkręcania to i5 4690 + dysk (zasilacz nie jest tu konieczny nowy).
Łap porównanie:
https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i3-4170-vs-Intel-i5-4690/2522vs2236
Myślę, że zmiany opłacalne bo swój sprzedasz za 200-250 zł to dopłaty nie ma dużo.

I teraz połącz fakty. :wink:

Może to niemodne ale jestem zwolennikiem Samsungów jeżeli chodzi o dyski SSD.

I ok. :wink: Ale znajdź mi dysk Samsunga, na chociażby system ok. 120GB, w okolicy 150 zł. :wink: Dlatego napisałem “z najtańszych SSD”.

Jeżeli chodzi o dyski SSD nie lubię najtańszych rozwiązań. Czasem jednak warto dołożyć. I jeżeli już komuś coś polecam to zwracam na to uwagę.

Myślę, że ta opcja druga będzie idealna, dzięki!

Też tak myślę. :wink: Bo i przyszłościowa. Jak są środki, możliwości, i nie masz problemu z zabawą w sprzedaż swojego sprzętu - zawsze lepiej zmienić na nowe. :slight_smile:

1 polubienie