Wymiana/demontaż napędu DVD w HP Pavilion

Witam. Mam mały problem. Otóż padł mi napęd ww. laptopie i mam pytanie. Czy da redę że bym sam wymieł napęd, czy potrzeba do tego serwisu? Laptop jest na gwaracji, ale jakoś nie uśmiecha mi się zostać bez komputera kto wie ile. Mieszkam sam i jest to jedyne moje “okno na świat” i nudę. Jakby ktoś miał jakąś instrucję serwisową czy po prostu umiał mi pomóc rozwiązać probelm i podowiedzieć jak wyciagnąć napęd to byłbym zadowolony. Proszę nie pisać postów typu “oddaj laptopa na gwarację” bo to zrobię w ostateczniści jak nie poradzę sobie sam. Czekam na jakieś info.

Jesli na gwarancji to oczywiscie da rade samemu wymienic ale musisz sie zastanowic czy potrzebujesz gwarancji . Jesli nie - wymieniaj , jesli tak - no to musisz im wyslac . Pozatym jak ci padl naped to w serwisie za darmo ci wymienia a tak musisz wydawac kase .

Generalnie wygląda to tak, że wykręcasz jedną albo 2 śrubki od spodu laptopa, najczęściej oznaczone znaczkiem napędu i wyciągasz stary napęd, po czym wkładasz nowy i przykręcasz śrubkę. Jednak śrubki te maja końcówki pociągnięte silikonem, który to robi w tym przypadku za plombe gwarancyjna, a więc po samodzielnym montażu napędu utracisz gwarancję.

Jeżeli masz/lub będziesz miał kupiony napęd, to zajdź po prostu do serwisu i zapytaj czy ich usługi nie powodują utraty gwarancji HP i czy zrobią to od ręki ewentualnie w przeciągu dnia, a nóż, a widelec sie uda.

Z tego że ja nie mam ods poodu żadnych srubek które by to trzymały :expressionless: Do odkręcenia są klapki prawdopodobnie z dysku twardeo i RAMu (?) Ale napęd jako tako nic nie trzyma.