Wymiana dysku - a Skype cd

cd. o Skype… :placze:

Po wymianie dysku, Skype nie widzi kamerki. Podczas testu świeci się dioda, ale w miejscu, gdzie powinien pokazać się obraz - nie ma nic.

Podczas połączenia z inną osobą, ja ją widzę, ona mnie widzi, dioda w mojej się świeci, natomiast ja nie widzę “podglądu” siebie w okienku pod obrazem osoby z którą rozmawiam.

Natomiast widzi ją i wszystko jest OK w msn Messenger. Tutaj zarówno ja jak i osoba z którą rozmawiam widzimy się nawzajem i mam podgląd siebie.

Proszę o pomoc

grayna

:cry:

A zainstalowałaś sterowniki od kamerki :wink: ?

:-x tak

Narzędzia -> Opcje -> Ogólne -> Ustawienia Wideo -> Zaznacz (jak na screenie) i wybierz swoją kamerę

b090324f43698c76.jpg

Powinno po prawej stronie (gdzie u mnie jest czerwone pole gdyż nie mam kamerki zainstalowanej) wykryć Twoją kamerkę :slight_smile:

no niestety,

zainstalowałam kamerkę jeszcze raz i jest tak samo, czyli Skype jej nie widzi.

Nie mam tego napisu “na czerwono”, bo kamerka sama w sobie działa, czyli jest ok w msn i w samym teście kamerki natomiast nadal w Opcje-> Ustawienia wideo ->Skype nie widzi.

:beksa:

Właśnie rozwiązałem podobny problem. Spróbuj zainstalować kodek Xvid który możesz pobrać TUTAJ. Napisz czy poskutkowało umnie działa na 100%.

najprostszy sposob, to kopia hdd

scaignij driveimage xml, podlacz stary hdd, jako master i w 15min. masz kopie calego dysku,

odpalasz z nowego, jako master i wszystko - nie ma roznicy, jesli chodzi o zawartosc danych :slight_smile:

A jeśli dysk został sformatowany lub nie ma możliwości skopiowania go? Jak już pisałem instalacja kodeka Xvid powinna rozwiązać problem. :stuck_out_tongue:

Dziękuję za dobre rady :slight_smile:

Stary dysk nie jest sformatowany - i dzięki Bogu. Tu, na starym, wszystko działa jak należy (teraz mam stary jako “pierwszy”, a nowy jako “drugi” - cokolwiek to znaczy, bo nie umiem zaimportować adresów wraz z historią i całą historię wiadomości powoli sobie kopiuję, ale to już “inna para kaloszy” i nie w tym poście.

Jeśli chodzi o kamerkę na “nowym”, to może to jest jakoś powiązane ze sobą, a mianowicie zainstalowałam “Crazy Talk for Skype” i dzięki temu widzę siebie w podglądzie.

Pozdrawiam wszystkich,

grayna

skoro tak sprawe stawiasz… to testdisk i odzysk, potem mozolne przywracanie nazw, mozna sprobowac na poczatek kopiowania, choc w przypadku usuniecia lepiej dziala odzysk…

zeby zadzialalo - odpalasz os na byle jakim, ale wiekszym dysku niz odzyskiwany, zapuszczasz w/w program i… czekasz cierpliwie, az skonczy

mozesz tez zbootowac go z dyskietki 2.4mb

“scaignij driveimage xml, podlacz stary hdd, jako master i …” - to dla mnie za trudne.

no właśnie chodzi o to, że ja nie chcę skopiować całego dysku ponieważ ten stary mam strasznie zaśmiecony, a sama nie znam się na tyle, żeby co niepotrzebne usunąć.

grayna