Wymiana dysku HDD na SDD

WITAM - mam pytanie. Czy Dysk SSD Silicon Power A60 1024 GB M.2 PCIe M.2 będzie działał na płycie głównej GA-MA78GM-S2H ?

Mam pytanie, czy sprawdziłeś specyfikację płyty na GA-MA78GM-S2H (Rev. 1.0) | Motherboards - GIGABYTE ? Zgaduję, iż nie - ta płyta nie ma odpowiedniego złącza.

Teoretycznie możesz skorzystać z adaptera, może zadziała wszystko ok (płyta muzealna), ale prawdopodobnie zawiedziesz się na transferach, dysk ten jest PCI-E 3.0 x4 Twoja płyta ma PCIE 2.0 i kombinuj teraz człowieku i licz. Przepustowość v3 jest wyższa od v2, a więc sprawdź transfery dysku, transfery adapter/płyta, uwzględnij - ustal z ilu linii będzie korzystał adapter oraz, czy i jakie straty Ci on spowoduje, uwzględnij też i stratę za adapter.

Jak, jak napisałem Ci w poprzednim temacie, mi się nawet nie chce za takie sprawdzanie brać - uważam taką zabawę za głupotę, ale Ty możesz mieć nadmiar czasu i poszukać tych informacji, by sobie policzyć wszystko. :wink:

Albo czeka aż ktoś mu policzy i się nie doczeka.

szkoda czasu i zawracania komuś tym głowy bo sam wiem więcej co mam , Nikogo nie proszę więcej o nic, dobranoc

Masz płytę bez M2 i z pcie V2.0- mówiąc szczerze to nie pamiętam żadnych testów adapterów m2 do tak starych płyt, trudno zgadywać więc czy ryzyko konfliktu wyniesie 5 czy 50%.

Jeżeli chcesz tak kupić, to kup, stawiam, że jakoś to będzie działało, ale 100% na POPRAWNE działanie, zgodnie ze specyfikacją w opisie dysku, nie ma. Wręcz gwarantuję Ci, że deklarowanych prędkości nie osiągniesz. :wink:

A ja już myślałem, że nowa akcja promocyjna w X komie jest ;0

1 polubienie

Kup zwykły dysk SSD na SATA. Przy takiej płycie korzyść z dysku NVMe zerowa, a szansa że zadziała znikoma (z adapterem).

NIKT mi nie musi nic liczyć, interesuje mnie to czy warto kupować ten wykazany dysk, bo na tej płycie jest zamontowany zwykły dysk SSD z systemem i działa jak potrzeba. Wykazany dysk chciałbym wymienić na większy bo aktualnie jest 500GB zwykły dysk SATA magnetyczny.

Nie, gdyż:

  • nie masz odpowiedniego złącza m2 na płycie, a PCIE v 2. Transfer mocno ucierpi i różnicy m2/ssd nie będzie (bez mierzenia w laboratorium),
  • nie gdyż, nie masz 100% pewności, że taki lub podobny adapter zadziała z wybranym dyskiem i Twoją płytą główną. Montowanie przejściówkami m2 na 10 letnich płytach v2 jest egzotyką i ryzykujesz wtopę gotówki.

image

Ma to tyle samo sensu co montowanie zasilania gazowego w samochodzie elektrycznym :wink:

To poproszę wyniki końcowe.

WITAM - miałem płytę główną GIGABYTE GA-MA78GM-S2H Rev1,0 którą wymieniłem na GIGABYTE GA-870A-UD3 (wersja 3.0) wraz z procesorem Procesor AMD Phenom II X4 965 AM3 3,4GH i pamięcią RAM Kingston DDR3 16GB (4x4GB) 1333Mhz.
Teraz mam problem z uruchomieniem, czy ktoś mi doradzi co zrobić by zadziałało, bo domyślam się że zapewne brakuje zainstalowanych sterowników., jeśli z tym sam nie poradzę to udam się do komputerowego lekarza. Windows 10 był kupowany w sklepie do składanego komputera osobno, więc powinien działać i na tej płycie. ZA podpowiedz ślicznie dziękuję.

Gdzie jest problem na etapie bios, ładowanie W10 czy w innym miejscu?
Po wymianie mobo dobra praktyką jest zrobić reinstalkę Windowsa, ale jak się uprzesz, to możesz dać naprawę (na niebieskim ekranie po kilku nieudanych startach). A płytę po diabła wymieniłeś, 16 GB z takim prockiem to inwestycja w placebo - było kupić coś z nvm, a gruchota pchnąć. :wink: