Wymiana dysku i dołożenie pamięci

Dostałem do poprawy kompa na płycie GA-Z170-D3H, I5-6600K, pamięci G.SKILL 8GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x4GB) oraz dysk SSD 120GB. Zastosowanie to głównie gry i programowanie (studia informatyczne).
Moje pytanie brzmi: czy warto dać Samsung 970 EVO MZ-V7E500BW 500GB zamiast np. Crucial MX500 1TB SATA3, oraz dołożyć do pracujących na 3,2GHz G.Skili- 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8 GB)?
Budżet do 1100 zł.

Dysk SSD Samsunga pomoże Ci faktycznie w przypadku gdy zainstalujesz na nim system i najczęściej używane programy i gry. Na plus będzie zwiększona prędkość transferu plików czy wczytywania gier i programów. FPSów Ci raczej nie przybędzie.

Dołożenie 8 GB RAM powinno być wystarczające chyba, że w przyszłości planujesz zmieniać całkowicie platformę i będziesz chciał przełożyć RAM np. zakupu 9. generacji Intela + nowa grafika RTX 2xxx.

Jest też opcja zakupu 2x8GB RAM i pozbycie się tych 2x4 aby w dalszej perspektywie, o ile planujesz rozbudowę, dokupić kolejne 2x8 GB RAM :slight_smile:

https://www.morele.net/inventory/info/b9d0eb63/

@drago Na moje oko pomysł całkiem roztropny.

Nie wiem, w sumie to zgaduję, że tak, ten procek może być problemem.
16, ba nawet 32 GB RAM brzmi fajnie, tylko tu mamy procesor 4 wątkowy (i 4 rdzeniowy), który przegrywa z APU AMD 2400G :wink: za…650 zł.

Wydajność nie jest zła, tylko technicznie jest to stosunkowo niewielki postęp z i5 2400, największym i najdroższym upgrade w najnowszych grach, będzie i7, wiele gier nie lubi już 4 wątkowców, programowanie też chyba lubi więcej watków :wink: .