Wymiana dysku na ssd do ok 500PLN

Witam, zastanawiam się nad wymianą dysku hdd na ssd w swoim vaio sve1511g1eb. Z tego co mi wiadomo to płyta główna obsługuje interfejs SATA II i chciałbym, aby ktoś doradził mi jakiś przyzwoity dysk ssd o pojemności ok. 480Gb w cenie ok 500PLN, no chyba, że każdy jeden będzie się nadawał :slight_smile:

W niemieckim Amazonie jest promocja na SanDisk Plus 480 GB https://www.pepper.pl/promocje/dysk-25-ssd-sandisk-plus-480gb-za-460z-z-wysyka-amazonde-19147

Wygląda to ciekawie, tylko zastanawiam się jak wygląda potem kwestia ewentualnej gwarancji. A jeszcze takie pytanie, bo z tego co widzę to dyski np. o tej pojemności potrafią różnić się ceną nawet o jakieś 150PLN, stąd moje pytanie, czy ta różnica wynika tylko z odmiennej prędkości odczytu/ zapisu, czy coś jeszcze ma na to wpływ?( jakaś maksymalna ilość zapisanych danych czy coś?) 

Z gwarancją w Amazonie podobno nie ma problemów.

Różnica w cenie wynika z szybkości dysków i zastosowanych kości pamięci (MLC oraz wolniejsze i teoretycznie mniej żywotne TLC). Dysków z kośćmi TLC nie polecam, bo cena nie odbiega dużo od tych z MLC. Najtańszymi dyskami z MLC są SanDisk Plus i Crucial MX200 500 GB (~600 zł). SanDisk jest wolniejszy, ale w domowym zastosowaniu nie widać różnic.