Wymiana dysku twardego na dysk ssd na procku amd e350

(apanasiuk) #1

witam,

posiadam laptop używany marki asus z procesorem amd e350 1.6 gh ghz, 2 GB ramu, dyskiemToshiba 320GB 2,5cala (MQ01ABD032),system 64 bitowy Windows 7 home premium.

Tak jak widać laptop jest słabiutki, ale czy można coś trochę przyspieszyć. Może wymiana dysku na SSD, dołożenie ramu trochę go ruszy. A czy wymiana na system 32 bitowy obniży trochę zużycie CPU i ram?

Poniżej zdjęcia z programu hdd tune bo sprawdzałem pod kątem błędów. Czy wszystko z nim ok?

HDTune_Info_TOSHIBA_MQ01ABD032.thumb.png

HDTune_Health_TOHIBA_MQ01ABD032.thumb.pn

HDTune_Benchmark_TOSHIBA_MQ01ABD032.thum

HDTune_Health_TOSHIBA_MQ01ABD032.thumb.p

(Marcin1025) #2

Dysk na SSD można wymienić,zawsze można przełożyć go do innego sprzętu jak kiedyś kupisz lepszy.

W tym przypadku na tę chwilę wymiana dysku na SSD da przyrost mocy przy uruchamianiu programów itp … .

Co do pamięci to 2 GB do Windowsa 7 64 bity jest to za mało jak by nie patrzeć na to.

W niektórych sytuacjach może więc brakować pamięci przez co laptop zwalnia.

Ewentualnie jak nie chcesz wydawać kasy na RAM to zainstaluj system 32 bitowy i nie kupuj  pamięci,ale i tak w ty przypadku proponowałbym 3 GB bo 2 GB wiem z doświadczenia to trochę mało w takim przypadku.

(apanasiuk) #3

Marcinie, a przy przeglądaniu internetu też będzie wzrost szybkości wczytywania stron. bo internet jest w miarę szybki (10mb/s)

(CrisPL) #4

Dysk SSD zawsze, ale to zawsze daje kopa i to w każdym sprzęcie, który ma SATA. RAM dałbym 4GB i będzie dużo szybciej w każdym zadaniu również w przeglądaniu internetu. I radzę zainteresować się aktualizacją do Windows 10, bo system jest lżejszy

(Przemo78) #5

Odczujesz poprawę szybkości ładowania stron na SDD, bo windows wykonuje dużo operacji na dysku co ma wpływ m.in. na przeglądarkę, a przy twoich 2GB to pewnie jest masakra.

Mam laptopa z i7 4710HQ i 16 GB na windows 10, ale przez dysk talerzowy jest on strasznie wolny.

W drugim laptopie na amd a10 4600m wywaliłem dysk hdd z win 8.1, wsadziłem sdd i postawiłem Ubuntu (to była moja pierwsza styczność z linuksem). Normalnie bajka, szybki jak diabli., a windowsie mulił jak ■■■■■■■.

Proponuję wymienić dysk na ssd, dołożyć ramu i postawić ubuntu, a nie poznasz swojego lapka (choć to pewnie jakiś nettop)

(KAZDAN63) #6

SSD - tak , RAM 4 GB - tak , zmiana systemu operacyjnego - nie (UBUNTU ? , W10 - chyba , że szukasz kłopotów) . Optymalizacja W7 tj. liczba uruchomionych procesów wszystkich użytkowników .

(funbooster) #7

Ubuntu kocha ram :wink:

http://postimg.org/image/xgzkbwycd/

(ZIBIASZEK) #8

chyba z tą dziesiątką to sobie żarty zrobiłeś z człowieka,system się nadaje na orkę albo do żłoba,a nie do użytku domowego,dłuższe uruchamianie,ociężały i na pewno nie do takiej konfiguracji,jak można sobie tak żartować?

(Przemo78) #9

Oj tam, Windows 10 kocha ją bardziej

w10_memory.jpg

(funbooster) #10

Wolny ram to zmarnowany ram :wink: