Wymiana dysku twardego na dysk ssd na procku amd e350

witam,

posiadam laptop używany marki asus z procesorem amd e350 1.6 gh ghz, 2 GB ramu, dyskiemToshiba 320GB 2,5cala (MQ01ABD032),system 64 bitowy Windows 7 home premium.

Tak jak widać laptop jest słabiutki, ale czy można coś trochę przyspieszyć. Może wymiana dysku na SSD, dołożenie ramu trochę go ruszy. A czy wymiana na system 32 bitowy obniży trochę zużycie CPU i ram?

Poniżej zdjęcia z programu hdd tune bo sprawdzałem pod kątem błędów. Czy wszystko z nim ok?

 

HDTune_Info_TOSHIBA_MQ01ABD032.thumb.png

HDTune_Health_TOHIBA_MQ01ABD032.thumb.pn

HDTune_Benchmark_TOSHIBA_MQ01ABD032.thum

HDTune_Health_TOSHIBA_MQ01ABD032.thumb.p

 

 

Dysk na SSD można wymienić,zawsze można przełożyć go do innego sprzętu jak kiedyś kupisz lepszy.

W tym przypadku na tę chwilę wymiana dysku na SSD da przyrost mocy przy uruchamianiu programów itp … .

Co do pamięci to 2 GB do Windowsa 7 64 bity jest to za mało jak by nie patrzeć na to.

W niektórych sytuacjach może więc brakować pamięci przez co laptop zwalnia.

Ewentualnie jak nie chcesz wydawać kasy na RAM to zainstaluj system 32 bitowy i nie kupuj  pamięci,ale i tak w ty przypadku proponowałbym 3 GB bo 2 GB wiem z doświadczenia to trochę mało w takim przypadku.

Marcinie, a przy przeglądaniu internetu też będzie wzrost szybkości wczytywania stron. bo internet jest w miarę szybki (10mb/s)

Dysk SSD zawsze, ale to zawsze daje kopa i to w każdym sprzęcie, który ma SATA. RAM dałbym 4GB i będzie dużo szybciej w każdym zadaniu również w przeglądaniu internetu. I radzę zainteresować się aktualizacją do Windows 10, bo system jest lżejszy

Odczujesz poprawę szybkości ładowania stron na SDD, bo windows wykonuje dużo operacji na dysku co ma wpływ m.in. na przeglądarkę, a przy twoich 2GB to pewnie jest masakra.

Mam laptopa z i7 4710HQ i 16 GB na windows 10, ale przez dysk talerzowy jest on strasznie wolny.

W drugim laptopie na amd a10 4600m wywaliłem dysk hdd z win 8.1, wsadziłem sdd i postawiłem Ubuntu (to była moja pierwsza styczność z linuksem). Normalnie bajka, szybki jak diabli., a windowsie mulił jak ■■■■■■■.

Proponuję wymienić dysk na ssd, dołożyć ramu i postawić ubuntu, a nie poznasz swojego lapka (choć to pewnie jakiś nettop)

SSD - tak , RAM 4 GB - tak , zmiana systemu operacyjnego - nie (UBUNTU ? , W10 - chyba , że szukasz kłopotów) . Optymalizacja W7 tj. liczba uruchomionych procesów wszystkich użytkowników .

Ubuntu kocha ram :wink:

http://postimg.org/image/xgzkbwycd/

chyba z tą dziesiątką to sobie żarty zrobiłeś z człowieka,system się nadaje na orkę albo do żłoba,a nie do użytku domowego,dłuższe uruchamianie,ociężały i na pewno nie do takiej konfiguracji,jak można sobie tak żartować?

Oj tam, Windows 10 kocha ją bardziej

 

w10_memory.jpg

Wolny ram to zmarnowany ram :wink: