Wymiana dysku twardego w laptopie a licencja OEM

Witam.

 

Laptopa zakupiłem z Windows 7 HP. Na dysku miałem partycję Recovery, dostałem również płytę z Windows 7  (czystym) do dystrybucji tylko z tym komputerem.

Niestety w laptopie padł mi dysk. Czy jeżeli wymienię dysk na nowy, to instalując system z tej płyty złamię licencję?

 

Bardzo proszę o potwierdzenie swojej odpowiedzi jakimś ustępem z licencji.

Najgorzej będzie z potwierdzeniem, no ale logicznie licencja jest przypisana do płyty głównej, a nie dysku… A zgooglować to nie problem? http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic933825.html

Nie będzie to złamaniem żadnej licencji a tym bardziej prawa, nie popadajmy w paranoję.

 

Wszystko OK.

 

Dodatkowo pod spodem laptopa powinna być naklejka z serialem i zawsze też jego można użyć.+ płyta W7.

Licencja OEM przypisywana jest do całej konfiguracji komputera (płyta główna, procesor, pamięć, dysk twardy, itd.) a nie tylko do samej płyty głównej. Rozbudowa komputera bez koneczności ponownej aktywacji systemu jest możliwa tylko do pewnego stopnia zmodyfikowania pierwotnej konfiguracji. Każdemu komponentowi przypisano odpowiednią wagę stopnia modyfikacji i po przekroczeniu pewnego poziomu konieczna jest aktywacja telefoniczna.

Z mojego doświadczenia wynika, że wymiana samego dysku twardego nie skutkuje problemami z aktywacją. Powyższe informacje nie pochodzą z googli ale ze szkoleń robionych przez Microsoft dla partnerów OE System Builder.