Wymiana dysku twardego

(Kwaki Spam) #1

Witam. Poltora roku temu kupilem laptopa firmy acer, jednak niedawno sie on zepsul. Koszty naprawy przewyzszaly wartosc tego laptopa, wiec kupilem nowy. Jednak w tamtym laptopie mialem kilka plikow, ktore chcialbym odzyskac i tu rodzi sie moje pytanie. Czy moge tak po prostu wyjac dysk twardy i wlozyc do innego laptopa?

(Klodi9) #2

nie znam się na laptopach ale chyba mozesz

(Kamil2993) #3

Moża, alę trzeba mieć specjalną przelotkę bądź przejsciówke, chyba że dysk jest pod interfejs sata wtedy kabelek sata i możesz go podpiąć do pc ale na płycie głównej pc’ta musisz mieć złącze sata.

(slawex1983) #4

Pewnie, że możesz, jeżeli oba dyski mają ten sam interfejs.

(Kwaki Spam) #5

tzn? moglbys rozwinac?

(Mlajtner) #6

jednym słowem trzeba wyćiągnąć dysk ze starego laptopa i sprawdzić czy na komputerze do którego chce się go podpiąć jest takie samo podłączenie…

(Kpc21) #7

IDE (albo ATA) to taka szeroka 40-pinowa wtyczka z taśmą. SATA to mniejsza wtyczka (też płaska) z wychodzącym płaskim kablem.

(klopas) #8

dysk z lapka do lapka? da się pod warunkiem że i tu i tu jest to samo wejście (albo ide albo sata)

(Kwaki Spam) #9

Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy system operacyjny zadziala? Czy nie bedzie pisalo nic o tym, ze ta wersja systemu jest zainstalowana na innym komputerze? (na obu laptopach jest oryginalna Vista)