Wymiana dysku twardego

Witam.Mam pytanie dysk twardy Western Digital  WD800JB .Jak widzicie wymianę na dysk HD321KJ .Oczywiście stosując przejściówkę. I czy ruszy ten dysk na  tej płycie MSI K7N2 Delta -IL (MS-6729).

Jako dysk systemowy/startowy?

 

Jaka to przejściówka? Domyślam się, że ATA/SATA ale nie każda z takich przejściówek umożliwia start komputera z tak podłączonego dysku

Jak dobrze widzę to Twoja płyta ma zarówno SATA jak i IDE więc żadnych przejściówek nie musisz stosować. 

Ale ja nie widzę na tej płycie innego złącza:).

 

Takie dwa pomarańczowe przy baterii od biosu? Chyba, że wrzuć zdjęcie płyty głównej może inny model?

Sam popatrz.Żółta taśma to dysk twardy. Szara idzie na napędy dvd i cd. Więc gdzie to złączę?Model płyty tak mi pokazuje Everest.:slight_smile:

post-158134-0-59240700-1413922109_thumb.

Niestety nie ma SATA. Kuplepiej płytę główną jakąkolwiek z SATA bo to co masz u siebie to raczej do muzeum już się nadaje.

Wiem ,że to staruch ale do servisowania telefonów komórkowych jeszcze sie naddaje . Troszke mały ten dysk gdyby miał przynajmniej 160Gb to juz co innego .

Ech ci fachowcy .Poszedłem do sklepu i mówię gościowi co potrzebuję zrobić .Dał mi płytke PCI i dwa kabelki .Mówi to podłączyć i ma śmigać na 100%.Mówie ,że coś mi tu nie pasuje.A on że jak nie ruszy to przynieść kompa oni zrobia ,że bedzie działało.Ale jak skoro bios nie widzi dysku bo niby jak? Przez PCI?

Mam jeszcze jedno pytanie.Zdobyłem odpowiednią przejściówkę .Zainstalowałem system WinXpPo. Wszystko jest ok do czasu aż zainstaluję sterowniki nForce_5.10_WinXP2K_WHQL_english.exe.Wtedy system nie ładuje się do końca. Wisi na ekranie z napisem Windows Xp pod napisem jest pasek który (chyba) wskazuje ładownaie się systemu.Pasek się zatrzymuje i tak wisi. Na poprzednim dysku bylo wszystko ok. Robiłem test ram-u -błedów brak. Test dysku HDTune też nic. Grafika podstawiona na inna i też nic.