Wymiana dysku twardego?

W moim pc mam zainstalowane dwa dyski twarde, niestety dysk na którym jest partycja systemowa jest do wymiany w związku z tym mam pytania: czy muszę utworzyć jakieś kopie z dysku który jest do wymiany(mógł bym przenieść na drugi dysk)i jak to zrobić?. Czy przed instalacją nowego dysku na czas wgrywania systemu odłączyć drugi dysk aby system łatwiej wykrył nowy dysk?

AOMEI Backuper bedzie do tego celu ok jest darmowy i przejrzysty.

Można przenieść system na inny dysk.

Co się dzieje z dyskiem?

 

Jeśli chodzi o migrację systemu sprawdź AOMEI Partition Assistant (dokładnie opcja Migrate OS to SSD Wizard), dysk SSD musi być czysty (bez żadnej partycji).

Można to też zrobić przez boot’owalną płytkę Make Bootable CD Wizard

 

Zaleca się odłączyć dodatkowe dyski.

Kolego zrób tak:Jesli nie robis backup i masz miejsce na drugim dysku bez systemu,zgraj na ten dysk to co potrzebujesz zachowac z dysku z systemem.Wyłącz kompa,wyjmij kabel z zasilacz,odepnij przewody od obydwu dysków i dysk do wymiany wymontuj z komputera.W jego miejsce zamontuj nowy.Nie podłączj starego byś sobie przy instalacji nic na nim nie pokasował.Nasępnie na nowy wgraj system dzielać go na tyle partycji ile będziesz potrzebował.Po wgraniu windowsa wyłącz komputer i podłącz przewody do starego dysku.I wszystko bedzie dobrze.(Chyba ze podczas wgrywania systemu będziesz miał jakies problemy które nieraz sie zdarzają).

Pozdrawiam.

A ja proponuję użyć bezpłatnego Paragon Backup and Recovery.

Za wszystkie rady bardzo serdecznie dziękuję. Skorzystam chyba z tego co proponuje zygi 100 dla tego że system będzie wgrywany na nowy dysk z oryginalnej płyty cd. to nie wiem czy warto robić backup czy też bootowalną płytkę bo jak sądzę wszystkie programy i sterowniki i tak będę musiał instalować ponownie. A dysk wymieniam dla tego ponieważ mam relokowane sektory 3 z 5

To ten dysk z tak mała ilością uszkodzonych sektorów spróbuj wyzerować.Może ci działać jeszcze ze trzy lata,tylko obserwuj czy dalej lecą sektory.Możesz kupić kieszeń i uzywac go jeszcze do oglądania filmów i zapisywania sobie na nim mniej ważnych danych.Ja mam dysk na którym 144 sektory poleciały.Wyzerowalem i od poł roku uzywam do oglądania pod TV filmow i od pół roku nic sie dalej nie dziej.Pewnie padnie za jakis czas robie poprostu test.

Pozdrawiam.

Absolutnie nie wiem jak wyzerować dysk!. Piszesz że padły ci 144 sektory byłem przekonany że jest ich 5 bo dla czego mam informacje że padły 3 z 5. Napisz w jaki sposób podłączasz ten dysk pod telewizor rozumiem że za pomocą kabla usb ale co z zasilaniem?