Wymiana dysku w laptopie. Czy nowy dysk będzie pasował

(Szczepaniak5315) #1

Planuje wymienić swój dysk w laptopie (aktualnie toshiba mk1246gsx ) na nowy WD - WD5000BPKX. Laptop to Acer 5315. Czy ten dysk będzie pasował? Tzn czy będzie działał bo ta Toshiba to chyba sata I a ten WD to sata III (chyba) nie znam się aż tak na hardware dlatego pytam Was czy będzie ten dysk pracował w moim laptopie.

(mrFreeze) #2

Tak wg mnie będzie pasować tylko będzie działać z prędkością SATA1.

(G7996095) #3

Nie będzie działać... na Allegro poszukaj dysku SATA I.

(Szczepaniak5315) #4

Sata 3 nie jest kompatybilna z sata 2 i 1 bo z tego co się orientuje , proszę mnie poprawić bo może się mylę ale sata 2 jest kompatybilna z sata 1 nie chodzi mi o to czy ten dysk będzie chodzić z mniejsza wydajnością bo ja to wiem tylko chodzi mi o to czy zlacza pasują zebym mogl go wsadzic :stuck_out_tongue:

(mrFreeze) #5

Z tego co się orientuje jest kompatybilne wstecz więc powinno działać bez problemu.

(Montarowiec) #6

dlaczego ma nie działać?

(Szczepaniak5315) #7

Czyli normalnie sata3 pasuje do złącza sata 1?

(Montarowiec) #8

tak

(CrisPL) #9

SATA cały czas ma te same złącze więc w czym problem. Sprawdź zanim napiszesz.

Działać będzie tylko w ograniczonej prędkości do możliwości tej wersji SATA.

(G7996095) #10

SATA III jest na innym napięciu niż SATA I

(Montarowiec) #11

Napięciu, nie ma innego napięcia, tylko inną przepustowość, i to że podałeś link do Wikipedii, to nie znaczy, że napisałeś dobry argument

(G7996095) #12

No tak... przepraszam, że Wikipedia kłamię...

(Lewanxd) #13

Co do SSD możnaby się zgodzić, sporo kontrolerów SATA1 (a czasem nawet i 2) mają problemy z dyskami półprzewodnikowymi, ja Tobie radzę jeszcze zorientować się z poborem mocy żeby był podobny, bo zdarzyło mi się, że dysk dostawał za mało mocy przez co nawet nie dawał rady talerzami ruszyć