Wymiana dysku w laptopie. Czy nowy dysk będzie pasował

Planuje wymienić swój dysk w laptopie (aktualnie toshiba mk1246gsx ) na nowy WD - WD5000BPKX. Laptop to Acer 5315. Czy ten dysk będzie pasował? Tzn czy będzie działał bo ta Toshiba to chyba sata I a ten WD to sata III (chyba) nie znam się aż tak na hardware dlatego pytam Was czy będzie ten dysk pracował w moim laptopie.

Tak wg mnie będzie pasować tylko będzie działać z prędkością SATA1.

Nie będzie działać… na Allegro poszukaj dysku SATA I.

Sata 3 nie jest kompatybilna z sata 2 i 1 bo z tego co się orientuje , proszę mnie poprawić bo może się mylę ale sata 2 jest kompatybilna z sata 1 nie chodzi mi o to czy ten dysk będzie chodzić z mniejsza wydajnością bo ja to wiem tylko chodzi mi o to czy zlacza pasują zebym mogl go wsadzic :stuck_out_tongue:

Z tego co się orientuje jest kompatybilne wstecz więc powinno działać bez problemu.

dlaczego ma nie działać?

Czyli normalnie sata3 pasuje do złącza sata 1?

tak

SATA cały czas ma te same złącze więc w czym problem. Sprawdź zanim napiszesz.

Działać będzie tylko w ograniczonej prędkości do możliwości tej wersji SATA.

 

SATA III jest na innym napięciu niż SATA I

http://pl.wikipedia.org/wiki/Serial_ATA#SATA_3_.286Gbit.2Fs.2C_600_MB.2Fs.29

 

 

Napięciu, nie ma innego napięcia, tylko inną przepustowość, i to że podałeś link do Wikipedii, to nie znaczy, że napisałeś dobry argument

 

No tak… przepraszam, że Wikipedia kłamię…

Co do SSD możnaby się zgodzić, sporo kontrolerów SATA1 (a czasem nawet i 2) mają problemy z dyskami półprzewodnikowymi, ja Tobie radzę jeszcze zorientować się z poborem mocy żeby był podobny, bo zdarzyło mi się, że dysk dostawał za mało mocy przez co nawet nie dawał rady talerzami ruszyć