Wymiana dysku w laptopie na SSD obniży temperaturę?

Witam

Czy wymiana dysku w laptopie dysku z HDD na SSD pomoże w przegrzewaniu się laptopa? Bo obecnie miejsce gdzie znajduje się dysk w laptopie jest strasznie gorące.

I czy dostanę gdzieś nówki dyski SSD o mniejszej pojemności np. 80GB? Bo nie potrzeba mi aż tyle miejsca na dysku jedynie na system i parę programów a szkoda mi wydawać powyżej 150zł na SSD’ka

Wątpię aby przyczyną przegrzewania się był dysk, raczej CPU. Chociaż na pewno SSD będzie chłodniejszy, bo nie ma części mechanicznych.
Do 150zł raczej nie kupisz nic powyżej 64GB, a to za mało. W okolicach 200zł masz już jednak ~128GB, co wydaje się najmniejszą sensowną pojemnością. Na co jak na co, ale na dysk SSD nigdy nie powinno być szkoda pieniędzy.

1 polubienie

Rozumiem, po prostu to jest laptop domowy i używany od czasu do czasu i dlatego myślałem że mniejsze pojemności dysków SSD będą tańsze ale jak widać mało jest dostępnych nowych poniżej 128GB

[quote=“janusz_pro, post:1, topic:527716, full:true”]
Witam

Czy wymiana dysku w laptopie dysku z HDD na SSD pomoże w przegrzewaniu się laptopa? Bo obecnie miejsce gdzie znajduje się dysk w laptopie jest strasznie gorące.

I czy dostanę gdzieś nówki dyski SSD o mniejszej pojemności np. 80GB? Bo nie potrzeba mi aż tyle miejsca na dysku jedynie na system i parę programów a szkoda mi wydawać powyżej 150zł na SSD’ka
[/quote]Cześć,

jakąś tajemnicą jest model omawianego laptopa?

Ceny pamięci i SSD podskoczyły i nie zapowiada się na rychłą obniżkę, więc albo szukasz na aukcji okazji, albo kupujesz Transcend 370. Przydałby się też system minimum Win 7.

Temperatury raczej nie od dysku. Pewnie wypadałoby zrobić czyszczenie plus wymianę pasty na CPU i GPU, ale trudno cokolwiek powiedzieć, gdyż nie podałeś najistotniejszych informacji.