Wymiana dysku w laptopie na SSD

Witam

Mam Laptopa http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c03000319&tmp_task=prodinfoCategory&cc=us&destPage=product&dlc=en〈=it&lc=en&product=5170932 i chciałbym w nim wymienić dysk na OCZ Agility 3 120GB i tu pytanie, czy on tam będzie pasował? Jak nie to jaki polecacie do niego dysk SDD? Następne pytanie - jak już wymienię ten dysk to jak mam na niego przenieść partycję recovery i zainstalować Windowsa?

No tam jest napisane SATA, nie ma podane czy jest to SATA II, zwykłe SATA czy SATA III, więc taka informacja jest do niczego. Wejdź do menadżera urządzeń (stacje dysków) i podaj konkretnie jaki masz model tego dysku. Podaj też jaki masz kontroler IDE ATA/ATAPI oraz wersję sterownika, bo było coś w dokumentacji dysków OCZ, że niektóre dyski nie współpracują z pewnymi kontrolerami.

Ja bym proponował kupić kieszeń na SSD i zamontować go w miejsce napędu optycznego. Są dyski SSD, które można łączyć z HDD przyspieszając w ten sposób działanie komputera nie tracąc jednocześnie pojemności dostępnej dzięki dyskowi HDD. Napęd optyczny możesz wsadzić w kieszeń i podłączyć przez USB 2.0 lub 3.0. Ja swojego napędu praktycznie nie używam, a jak już coś z nim robię to jest to tak sporadyczne, że równie dobrze mógł bym go trzymać w szufladzie i podłączać jak mi wygodnie. Co do samego przenoszenia partycji to nigdy tego nie robiłem, ale powinno dać radę przy pomocy Clonezilla.

Co do dysków OCZ to wydaje mi się, że Vertex mimo wszystko jest lepszy. Różnice podawane przez producenta są praktycznie minimalne. Kiedyś widziałem też dyski SSD z dodatkowym oprogramowaniem, które przyspieszały pracę komputera przenosząc część małych plików systemowych na SSD.

Dysk to Toshiba MK6476GSX 5400rpm

Kontroler Intel® Mobile Express Chipset SATA AHCI Controller