Wymiana dysku w netbooku - 1201N - MOMENTUS XT

Witam , przymierzam się do zakupu dysku (aby wymienić w ASUS’ie 1201N )ponieważ mój już wysłużony Hitachi (HTS545025B9A300) chciałbym zamienić na coś żwawszego. Myślałem długo czy kupić sobie dysku SSD ale ta nowa seria intela jest jak na razie zbyt droga. Natrafiłem na dyski HHD i prawie się zdecydowałem na Seagate Momentus XT poczytałem o nim i wybiorę wersje 250GB bo kosztuje 300zł ale zastanawiam się czy będzie pasować. Czy najnowsze SATA są kompatybilne wstecznie?

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie :slight_smile:

Tak. Poza tym on i tak ma standard SATA2 więc taki sam jak masz już na obecnym dysku. Niestety muszę przyznać że w tych modelach dyski to zmora. Sam wymieniałem w soim ostatnio. Dobrze że na gwarancji.

Taniej by wyszło kupić WD Black, nowe serie Hitachi 7200 RPM, Momentusy lepsze są tylko w czasie dostępu, cała reszta jak w tańszych 7200 RPM dyskach, a nawet nie raz Momentus jest słabszy w testach.

Tobi pewnie masz rację ale widziałem testy z tym Seagat’em i jestem pod wrażeniem z jaką szybkością system operacyjny się włącza jak po paru uruchomieniach jakiegoś programu on zaczyna śmigać na prawdę szybko. W sumie to SSD nie byłoby takim głupi rozwiązaniem…zależy mi na szybkości bo laptop sam nie jest wolny co prawda dwurdzeniowy atom ale coś tam z niego wycisnąć się da :slight_smile: