Wymiana dysku z HDD na SSD i nowa instalacja systemu Windows 10 czy zadziała klucz licencyjny starego systemu który był zainstalowany na dysku HDD?

Witam mam pewien problem. Temat może być trochę niezrozumiały ale już wyjaśniam. Otóż mam dysk HDD z zainstalowanym tam oryginalnym oprogramowaniem systemu Windows 10 i planuję zakupić nowy dysk SSD i zainstalować na nowo system bez klonowania dysku. Moje pytanie jest takie czy jeśli zainstaluje na nowo system Windows 10 na nowym dysku SSD to mogę wpisać swój klucz licencyjny tego systemu co znajdował się na dysku HDD, czy nie będę mógł tego mojego klucza użyć?

I PYTANIE GDZIE MOGĘ TAKI KLUCZ LICENCYJNY SYSTEMU WINDOWS 10 ZNALEŹĆ? Posiadam laptopa z kupionym oryginalnym systemem Windows 10 a nie wiem gdzie się znajduję klucz licencyjny. Proszę o pomoc.

JEŚLI ZŁY DZIAŁ TO PRZEPRASZAM ALE JESTEM TU NOWYM UŻYTKOWNIKIEM EWENTUALNIE PROSZĘ O PRZENIESIENIE DO INNEGO DZIAŁU.

Jeśli ten system był czynny i aktywowany, to nowa instalacja nie będzie Cię pytała o klucz, w przypadku wymiany tylko samego dysku.

1 polubienie

Czyli mogę bez problemu wyjąć stary dysk HDD i wsadzić nowy SSD i zainstalować tam system Windows 10 tak?

Tak! I pilnie zwracać uwagę podczas instalacji systemu, co jest napisane w poszczególnych oknach instalatora.

Tak, ja wymieniałem HDD na SSD w lapku Toshiby, klucz licencji jest w biosie lapka. Lapek był oryginalnie na W.8.1 upgrade do W10 i potem wymiana dysku i działa.

1 polubienie

Możesz. System przypisany jest do płyty głównej. Nie dysku.

Będą dwie opcje w takiej sytuacji. Nowa instalacja nie będzie pytała się o klucz lub też kluczy zapisany jest w BIOS i instalator sam go sobie “wyciągnie”

1 polubienie

Są dwie opcje, ale troszkę inne:
Jeśli klucz laptopa jest w Biosie, to podczas instalacji system go sobie sam odczyta i nie będzie pytał o edycję systemu. Zazwyczaj tak jest, jeśli komputer był z fabrycznym systemem od 8 w górę.
Jeśli klucza w biosie nie ma, to podczas instalacji dostaniesz pytanie o ten klucz z możliwością pominięcia jego wprowadzania. Wówczas pomijasz go. Pojawi się pytanie o edycję systemu, czy zwykła czy pro itp. Musisz wybrać taka jaka była wcześniej aktywowana na tej płycie. Jeśli będzie zgodność, system się aktywuje automatycznie online bez podawania klucza.

1 polubienie