Wymiana dysku?

witam. Dzis z starego kompa wymienilem dysk do nowego (przemienilem) dysk ten stary jest podzielony na 2 partycje . Podlonczylem all spoko.

Wlancza sie logo windowsa i sie resetuje komputer ;\ co robic?!

Dysk: Samsung

Pojemnosc: 250 GB

Kable: Te od dysku takie biale to w starym mialem a w nowym to niebieskie(HDD ASUS)

Prosze o pomoc

Pozdrawiam

Aha dysk nie uszkodzony

Zobacz czy całe okablowanie jest dobrze podłączone i podaj markę i model zasilacza.

Ale ten windows który się odpala to jest windows z tego starego kompa??

normalny windows xp (ten stary komputer to nie naprawde stary tylko w sensie ze ten zastapilem tym nowym :D) a zasilacz ten w nowym to tracer 230 v a w tym starszym to mustang 230 V

Dodane 07.02.2009 (So) 18:15

tak

Dodane 07.02.2009 (So) 18:16

oby dwa windowsy xp tylko an tym z tego starego mam gry supcio ktore na tym nowym pojda i inne wazne informacje.,

Wymień zasilacz :stuck_out_tongue_winking_eye:

Musisz zrobić format. Nowa płyta główna xp’ek przeważnie nie wstaje…

A ile watów mocy mają te zaislacze?? Po za tym nie zdziw się jak ten tracer szybko się spali…

nie rozumiesz… :slight_smile: normalnei jak wladam do mojego starego kompa (stary: procek 2.0 plyta asus p4b533 karta graficzna gf 7300 GT i 1 gb ram) to normal dziala a jak daje w nowym to nie idzie tylko jedno jest dziwne . Na tym dysku to na tym nowym idzie druga partycja a ma byc 1 bo na pierwszej wszystko mam.

wiec co robic :smiley:

Wymień ten -

to jest szrot. Kup Modecom MC 350W.

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/101279

ok ale wiesz czemu nie idzie ten dysk bardzo mi zalezy

Prawdopodobnie zasilacz nie wyrabia i daje na dysk za mało prądu. Sprawdź napięcia w BIOS-ie i programem diagnostycznym np. Everest (najlepiej byłoby zrobić to woltomierzem).

W woltach (V) podaje się napięcie i praktycznie wszystkie zasilacze sprzedawane w Polsce są przystosowane do napięcia sieciowego 230V (lub mają przełącznik 110V/230V, którego nie radzę przełączać, bo grozi to spaleniem zasilacza). Podaj moc w watach (W).

Jeśli jednak w nowym kompie chcesz uruchomić system instalowany na starym, na 99% się nie uruchomi. Jeśli ten dysk podłączasz jako jedyny - nie zadziała. Musiałbyś przeinstalować system.