Wymiana dysku

witam mam takie pytanie mam 2 laptopy na każdym po 2 dyski dyski są 2 jednej firmy i 2 innej firmy chcę zamienić dyski na których nie ma systemów .pytanie czy wymiana taka jest bezpieczna oraz czy muszę wgrać sterowniki do tych dysków na każdym laptopie i czy muszę coś zmieniać w biosie za odpowiedz dziękuję .pozdrawiam

W każdym laptopie są dwa fizyczne dyski, czy tylko jeden dysk fizyczny podzielony na dwie partycje?

nie znam się aż tak na tym nie mam zielonego pojęcia jak włączam mój komputer to wyskakują dysk c i dysk d

madzia121 , na 99% będzie to jeden dysk podzielony na partycje.

Tak jakby tort był pokrojony na kawałki. :wink:

Wydaje mi się, że są to pojedyńcze dyski podzielone na dwie partycję C - systemową i D - na pliki, gry itd.

Przy wymianie nie powinno być żadnych problemów typu sterowniki (no chyba że będziesz instalować na nich Windows XP, to tak tam potrzebne są sterowniki do kontrolera SATA, w przypadku Windows Vista, 7 nie ma takiej potrzeby), z wykryciem przez BIOS też nie powinno być problemu.

madzia121 , proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji EDYTUJ.

Czyli jeśli nie chcesz tracić istniejącego systemu, to można wykonać obraz dysku i przywrócić system na nowy dysk, ale to już by musiał zrobić ktoś kto ma większe pojęcie o tym.