Wymiana dysku

(madzia121) #1

witam mam takie pytanie mam 2 laptopy na każdym po 2 dyski dyski są 2 jednej firmy i 2 innej firmy chcę zamienić dyski na których nie ma systemów .pytanie czy wymiana taka jest bezpieczna oraz czy muszę wgrać sterowniki do tych dysków na każdym laptopie i czy muszę coś zmieniać w biosie za odpowiedz dziękuję .pozdrawiam

(Db2524) #2

W każdym laptopie są dwa fizyczne dyski, czy tylko jeden dysk fizyczny podzielony na dwie partycje?

(madzia121) #3

nie znam się aż tak na tym nie mam zielonego pojęcia jak włączam mój komputer to wyskakują dysk c i dysk d

(greh) #4

madzia121 , na 99% będzie to jeden dysk podzielony na partycje.

Tak jakby tort był pokrojony na kawałki. :wink:

(Pablo79) #5

Wydaje mi się, że są to pojedyńcze dyski podzielone na dwie partycję C - systemową i D - na pliki, gry itd.

Przy wymianie nie powinno być żadnych problemów typu sterowniki (no chyba że będziesz instalować na nich Windows XP, to tak tam potrzebne są sterowniki do kontrolera SATA, w przypadku Windows Vista, 7 nie ma takiej potrzeby), z wykryciem przez BIOS też nie powinno być problemu.

(boczi) #6

madzia121 , proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji EDYTUJ.

(Db2524) #7

Czyli jeśli nie chcesz tracić istniejącego systemu, to można wykonać obraz dysku i przywrócić system na nowy dysk, ale to już by musiał zrobić ktoś kto ma większe pojęcie o tym.